Strona główna Wydarzenia Żarów Będą mieli świetlicę

Będą mieli świetlicę

1

Ruszyły prace remontowe na świetlicy wiejskiej w Krukowie. Przebudowa i remont potrwają prawdopodobnie do końca września – informuje Agnieszka Gryc z UM w Żarowie.

Do tej pory świetlicę wiejską w Krukowie tworzyło jedno pomieszczenie na piętrze, do którego prowadziły zewnętrzne schody. Po remoncie na cele świetlicy wiejskiej zaadaptowane zostaną także pomieszczenia na parterze, w których do niedawna jeszcze funkcjonował sklep. Całość zostanie połączona schodami wewnętrznymi. – Na parterze zaplanowano pomieszczenia kuchenne oraz socjalne wraz z toaletami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Do tej części będzie prowadził ganek. Wewnątrz natomiast zostaną wykonane schody wewnętrzne, prowadzące na pierwsze piętro, do tzw. sali spotkań – wyjaśnia Andrzej Pach, właściciel firmy P.P.H.U. BOWIP Andrzej Pach, która wygrała przetarg na realizację zadania. Prace w Krukowie firma rozpoczęła pod koniec marca. – Wykonaliśmy już częściową rozbiórkę, roboty elektryczne oraz wzmacniamy całą konstrukcję – dodaje właściciel. W świetlicy znajdować się będzie ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła, wymienione zostaną okna i zamontowane nowe drzwi.

W projekcie przewidziano także wymianę pokrycia dachowego i ocieplenie izolacyjne całości budynku. Krukowianie z niecierpliwością oczekują odbudowy świetlicy wiejskiej. W końcu o tym, jak będzie wyglądała zadecydowali sami. Nic więc dziwnego, że często przyglądają się pracy robotników, przychodzą, podpytują o postęp prac. – Remont świetlicy jest dla nas bardzo ważny. Czekaliśmy na niego ponad 20 lat – mówi mieszkanka Krukowa Beata Ładej. Całkowity koszt remontu inwestycji wyniesie około 505 tysięcy złotych, z czego gmina Żarów pozyskała środki unijne, dokładnie 328.580,00 złotych z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu”.  – Cieszymy się, że pozyskaliśmy tak, środki na remont świetlicy wiejskiej w Krukowie. Mając na uwadze dobro naszych mieszkańców mamy nadzieję, że wyremontowana świetlica będzie im dobrze służyła, koncentrując wokół siebie życie społeczne i kulturalne wioski – mówi burmistrz Leszek Michalak.