Strona główna Wydarzenia Żarów Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla OSP

0

Strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Wierzbnej i Mrowin dostaną dofinansowanie na zakup nowego sprzętu. Łącznie do dwóch jednostek z gminy Żarów trafi dwadzieścia tysięcy złotych dotacji -informuje Agnieszka Gryc, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żarowie.

 

Przyznane środki finansowe pochodzą z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników  – Cieszę się, że środki finansowe będziemy mogli przeznaczyć na zakup nowego umundurowania bojowego dla naszych strażaków. W nowych strojach będziemy zawsze godnie reprezentować gminę Żarów – cieszy się prezes jednostki OSP w Wierzbnej Stanisław Pilarczyk. Dzięki dobrej współpracy z przedstawicielami Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników pieniądze trafią również do strażaków z Mrowin. – Nasza jednostka, podobnie jak druhowie z Wierzbnej także otrzymała walizkę sprzętu ratownictwa medycznego. Podpisana została już umowa na przyznanie dotacji dla OSP Mrowiny. W najbliższym czasie zostanie uroczyście poświęcony nasz nowy wóz. Same dobre wiadomości docierają do naszej jednostki. I mam nadzieję, że ta dobra passa potrwa jeszcze bardzo długo – dopowiada Stanisław Wójcik, prezes OSP w Mrowinach.

Do jednostek strażackich z gminy Żarów trafiają kolejne sprzęty, czy to w postaci specjalistycznego sprzętu czy wozów strażackich. Za ich ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków, za stałą gotowość i ogromne poświęcenie w ochronie życia, zdrowia i mienia mieszkańców gminy Żarów.  – Przyznanie dotacji naszym druhom poprzedzone było spotkaniami z jednostkami OSP, rozeznaniami ich potrzeb i zapoznaniem się z problemami strażaków ochotników.  Cieszę się, że podczas opłatkowego spotkania w Mrowinach na początku tego roku naszym strażakom towarzyszył radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Dyduch wraz z Piotrem Opasem. To również dzięki wsparciu tych druhów nasze jednostki wciąż się doposażają i nieustannie poprawiają warunki swojej pracy – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Strażacy z gminy Żarów nie tylko jednak chcą doposażać swoje jednostki. Środki finansowe przeznaczone na ich działalność w gminie Żarów ich wspólną decyzją zostaną wydatkowane na zakup wozów strażackich dla innych jednostek OSP. – Jednostki OSP  mają za sobą kolejny już rok udanej służby i dobrze, że tak aktywnie się rozwijają. Ale jeszcze bardziej cieszy mnie strażacka solidarność naszych druhów. Dzięki takiej wspólnej inicjatywie do Kalna i Żarowa trafią nowe wozy strażackie. Dodatkowo, jednostki strażackie z Kalna i Mrowin przekażą również innym druhom środki finansowe ze złomowania żuków. Takie działania strażaków z gminy Żarów to dobry prognostyk na przyszłość – zaznacza burmistrz Żarowa.