Strona główna Bez kategorii Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Nareszcie! Wiosna nadrabia zaległości i nawet zapowiadany na ten weekend deszcz nikomu nie powinien popsuć humoru. A co zrobić w te nareszcie ciepłe dni i jak przygotować się do wielkiej majówki? Garść podpowiedzi przygotowali autorzy cotygodniowego Magazynu Swidnica24.pl.

Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch w swojej czarodziejskiej kuchni już przygotowała smakołyki na wiosenne wyprawy. Znając jej domowników, pewnie przed samym wyjazdem będzie musiała „operację” powtórzyć, bo nawet wielka blacha ciasta długo niezauważona nie postoi. A zapachy na pewno roznoszą się zniewalające! Penelopa przygotowała bowiem pełną aromatycznych przypraw drożdżówkę. Ciasto ma tę zaletę, że nie trzeba do niego ani talerzyków, ani widelczyków. Wystarczy odrywać smakowite kąski, co jest niezwykle wygodne w plenerze. Przepis na piknikową drożdżówkę znajda Państwo w dziale Kuchnia.

Portal ZnaneNieznane.pl przygotował natomiast listę wydarzeń na zbliżającą się majówkę. Do wyboru są festiwale kwiatowe, spotkania z zabytkowymi parowozami czy walki rycerskie. Pełny spis w dziale Turystyka.

Dla tych, którzy wolą jednak zostać w domu, dwie propozycje. Adrianna Woźniak poleca dokument, uchylający rąbka tajemnicy ze świata wielkiej mody. Kim jest Anna Wintour, wiedzą wszystkie zainteresowane nowymi trendami panie, ale jak jedna, z pozoru krucha kobieta, zdołała zdobyć miano królowej światowej mody – ten mechanizm zainteresuje także panów. Więcej w dziale Kino.

„Nażeczony” czy „kąplementy” – gdzie znaleźć takie kwiatki? Otóż w twórczości znakomitej polskiej poetki! Sekretarz Wisławy Szymborskiej zebrał niepublikowane dotąd pierwsze literackie próby noblistki, a także inne drobne utwory, które dotąd leżały na dnie szuflad. Wisława Szymborska z zupełnie innej strony – to warto przeczytać. Więcej w dziale Książka.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu i miłej lektury!

A na deser dwie piękne świdnickie magnolie:

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Piknikowe ciasto drożdżowe
Następny artykułNowy sprzęt dla OSP