Strona główna Kultura „Mała syrenka” w teatrze

„Mała syrenka” w teatrze

0

 W sobotę, 27 kwietnia w sali teatralnej ŚOK-u ze spektaklem „Mała syrenka” wystąpią aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze.

Adaptacja jednej z piękniejszych i bardziej lubianych przez dzieci baśni Hansa Christiana Andersena – opowieść o morskiej syrence, która z miłości do szlachetnego księcia opuszcza swój podwodny świat. Jeleniogórska wersja baśni nieco łagodzi jej przebieg. – W oryginale książę żeni się z inną dziewczyną, a syrenka z nieszczęśliwej miłości ginie w morskich falach – przypomina Bogdan Nauka, autor adaptacji i reżyser spektaklu. – W naszej opowieści nieszczęśliwą Syrenkę z opresji ratuje ojciec, Król Mórz Tryton.

Mobilna scenografia autorstwa Iwony  Makowskiej oddaje urodę podwodnego świata klasyczne marionetki niciowe  wykonał Jeleniogórski rzeźbiarz Ryszard Zając Wielkim atutem przedstawienia jest muzyka. To wspaniały roztańczony musical, do powstania którego przyczynili się jeleniogórzanie: muzykę skomponował Agim Dżeljilji, teksty piosenek ułożył Tadeusz Siwek, a zespół aktorski wokalnie przygotował Jacek Szreniawa.

Data

27 kwietnia 2013

Godzina

16:00

Miejsce

sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43

Bilety

12 zł (sprzedaż Informacja Turystyczna, ul.Wewnętrzna 2 / rezerwacja telefoniczna 748520290)

Poprzedni artykułCzas na przełamanie klątwy Promienia
Następny artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]