Strona główna Sport Piłka nożna Czas na przełamanie klątwy Promienia

Czas na przełamanie klątwy Promienia

0

Dla piłkarzy Polonii Świdnica nie ma na boiskach III–ligi dolnośląsko–lubuskiej bardziej pechowego rywala jak Promień Żary. Z dotychczas rozegranych dziewięciu spotkań ligowych biało–zieloni zdołali wygrać tylko jedno i to bardzo dawno, bo 30 sierpnia 2008 roku. Teraz jednak nie czas na historię, Polonistom potrzebne są punkty. Liczymy zatem na przełamanie niemocy w starciach z Promieniem i dopisanie w sobotę na własnym stadionie do swojego dorobku kompletu „oczek”.

 

Jedyne zwycięstwo nad rywalem odnieśliśmy w sezonie 2008/2009 wygrywając na wyjeździe 3:2. W rewanżu na własnym obiekcie bezbramkowo zremisowaliśmy z Promieniem. W sezonie 2009/2010 ponieśliśmy dwie porażki: 1:2 u siebie i 0:2 na wyjeździe. W kolejnym sezonie zremisowaliśmy 2:2 na obiekcie przy ul. Śląskiej i polegliśmy w Żarach 1:3. Minione rozgrywki to dwie porażki z ekipą z Żar – 2:3 (Świdnica) i 1:6 (Żary). W tym sezonie rywale w pierwszym starciu też okazali się wyraźnie lepsi zwyciężając przed własną publicznością 3:0.

Promień to szósty zespół tabeli, który zgromadził na swoim koncie 31 punktów (9 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek) i nie grozi mu w bieżących rozgrywkach ani awans, ani spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja Polonii, która plasuje się na zagrożonej piętnastej pozycji i potrzebuje punktów. Miejmy nadzieję, że w sobotę nasi piłkarze poprawią swój bilans punktowy.

Na mecz pomiędzy Polonią Świdnica, a Promieniem Żary zapraszamy już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, początek meczu na obiekcie przy ul. Śląskiej o 17.00. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułZ prezydentem o problemach
Następny artykuł„Mała syrenka” w teatrze