Strona główna 112 List gratulacyjny za uratowanie życia

List gratulacyjny za uratowanie życia

44

Dwóch policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostało wyróżnionych przez komendanta głównego  listem gratulacyjnym.

Aspirant Piotr Król i starszy sierżant Krzysztof Huzar na początku roku wykazali się wzorową postawą i udzielili pomocy dwóm mężczyznom. Sprawne i konsekwentne działanie pozwoliło na uratowanie ludzkiego życia – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

20 lutego aspirant Król i st. sierż. Huzar pełniąc służbę  zauważyli idącego drogą wycieńczonego mężczyznę. Tej nocy było bardzo zimno i padał śnieg. Mężczyzna był po długiej podróży, wracał do domu ze Szwecji. Ostatni, sześciokilometrowy odcinek drogi do domu musiał pokonać pieszo. – Mężczyzna był wyziębiony i wyczerpany. Policjanci odwieźli go do domu, oddając pod opiekę rodzinie – mówi Katarzyna Czepil.

Ci sami stróże prawa pomogli mieszkańcowi Chwałkowa, gdy ten kompletnie wyczerpany również wracał do domu. Ten w podzięce skierował na ręce premiera Donalda Tuska list, w którym podkreślał, że pomoc okazana przez policjantów uratowała mu życie.

Poprzedni artykułZ mitologią na ty
Następny artykułBrutalna napaść