Strona główna 112 Brutalna napaść

Brutalna napaść

8

Łomem wyłamali drzwi, wpadli do środka i pobili mieszkańców. Napastnicy nie obłowili się specjalnie. W domu jedyną cenną rzeczą był telewizor.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy zatrzymali 48- letnią kobietę i 48 – letniego mężczyznę, którzy po wyważeniu drzwi łomem  wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Świdnicy. W mieszkaniu przebywały dwie osoby. Kobieta została kilkakrotnie uderzona łomem po plecach, natomiast właściciel mieszkania 58 – letni mężczyzna został uderzony pięścią w twarz – relacjonuje Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy. Sprawcy  zażądali pieniędzy. Ponieważ ani zaatakowany mężczyzna, ani kobieta nie mieli ani grosza napastnicy ukradli telewizor wartości 1600 złotych.

Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Był pijany, w organizmie miał 2,7 promila alkoholu. Kobieta wpadła w ręce funkcjonariuszy  następnego dnia.  W organizmie miała 2,4 promila alkoholu.

Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. W trakcie przesłuchania nie przyznali się do dokonania rozboju. Sąd zadecydował o aresztowaniu obojga na 2 miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

Poprzedni artykułList gratulacyjny za uratowanie życia
Następny artykułRynek rozkopany