Strona główna Wydarzenia Świebodzice Harcerze na pomoc Syrii

Harcerze na pomoc Syrii

0

W odpowiedzi na apel organizacji humanitarnych oraz skautowych na całym świecie, harcerze ze świebodzickiego Szczepu Harcerskiego „Imago” im. Batalionu „Zośka” włączyli się w akcję zbierana najpotrzebniejszych przedmiotów codziennego użytku dla Syryjczyków przebywających w obozach dla uchodźców – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Uchodźcy z Syrii. Zdjęcie wikipedia

– Dzięki zaangażowaniu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich naszego miasta, w ciągu 14 dni zebraliśmy m. in. torbę lekarstw i środków opatrunkowych, dwie torby środków czystości, bieliznę, ręczniki a także zestawy naczyń – wylicza phm. Michał Marcyniuk, komendant Szczepu.

We wtorek, 16 kwietnia, zebrane artykuły trafiły do siedziby Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Świdnicy, skąd zostaną przetransportowane do organizatorów zbiórki – Polskich Kawalerów Maltańskich w Olsztynie.

– W imieniu władz naczelnych ZHP serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizowaną przez zuchów i harcerzy ze Świebodzic akcję humanitarną – mówi Michał Marcyniuk.

Poprzedni artykułBądź gotowy na telewizję cyfrową
Następny artykułNa żywo o świdnickich liceach