Strona główna Kultura Dni Świdnicy 2013

Dni Świdnicy 2013 [PROGRAM]

45

Kombii, Lao Che, Abradab oraz Hurt to gwiazdy tegorocznych Dni Świdnicy. Impreza została zaplanowana na 24 i 25 maja. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury i podobnie jak w zeszłym roku miejscem wydarzeń będzie teren OSiR przy ulicy Śląskiej. Dwudniowe święto miasta będzie rozbrzmiewać hip-hopem oraz rockiem. 

 

Zespół Kombii powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku”, „Black and white” w nowych aranżacjach.

Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. W zeszłym roku ukazał się nowy, piąty album tego sekstetu zatytułowany „Soundtrack”. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko czy Roisin Murphy. Jak na każdej wcześniejszej płycie Lao Che postanowili pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków.

Abradab to wyjątkowo rozchwytywany polski raper. Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej. W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając „Czerwony album”, a utwory takie jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)” szturmem zdobyły publiczność.

Hurt jest zespołem piosenek eklektycznych poruszającym się w klimatach rocka alternatywnego. Wrocławska formacja pod wodzą Maćka Kurowickiego, autora charakterystycznych tekstów i wokalisty operującego głosem o niepowtarzalnej barwie, nagrała swój tegoroczny teledysk do utworu „Najważniejszy jest wybuch” w świdnickim areszcie.

Świdnicę na scenie będą reprezentować Madział/Melon (hip-hop) oraz Johnny Trzy Palce (country, rock).

Wstęp na wszystkie koncerty będzie płatny 2 złote.

24 maja 2013 [piątek]

21:00 // KOMBII // pop rock //

19:00 // ABRADAB // hip hop, reggae //

18:00 // MADZIAŁ / MELON // hip hop //

16:00 festyn rodzinny

25 maja 2013 [sobota]

21:00 // LAO CHE // rock, alternatywa //

19:00 // HURT // rock, alternatywa //

18:00 // JOHNNY TRZY PALCE // country, rock //

12:00 // festyn rodzinny

Poprzedni artykułPadnie twierdza w Jaworzynie Śląskiej?
Następny artykułHonorowy obywatel ks. Jan Bagiński