Strona główna Temat dnia Zawalcz o płatny staż

Zawalcz o płatny staż

6

Sukces? Wystarczy po niego sięgnąć! Pod takim hasłem wystartowała jubileuszowa, bo już 10 edycja Programu Kariera. Tym razem na zwycięzców czeka 40 miejsc stażowych w największych i najbardziej pożądanych na rynku pracy firmach. Wystarczy tylko wybrać spółkę, rozwiązać case study i wysłać swoją aplikację.

 

Program Kariera od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Wspierany jest przez rozpoznawalne firmy i marki z ugruntowaną pozycją na rynku, jak np.: Adamed, Bakalland, BRE Bank, PZU, Grupa ITI, Kulczyk Holding, Legia, Ergo Hestia czy Multikino SA.

 Jak wziąć udział w programie? Nic prostszego: wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą ofertę praktyk, rozwiązać jeden z case study a następnie wysłać aplikację. Na stronie znajduje się lista firm, które biorą udział w programie a także lista case study czyli zadań, które należy rozwiązać. Wybór zadania powinien być najbliższy dziedzinie w jakiej działa firma, w której chcemy odbyć staż. W aplikacji można wskazać aż pięć preferowanych firm. Podczas aplikowania kandydat zostanie poproszony o załączenie wcześniej rozwiązanego case’u. Warto zapoznać się najpierw z regulaminem dostępnym na stronie, który jasno i dokładnie określa kryteria dotyczące uczestników i nadsyłanych rozwiązań. Termin zgłoszeń upływa 9 maja 2013 r. o godz. 23:59.

 Program Kariera – to nie darmowe staże

            Wszystkie praktyki są płatne, pozwalają nie tylko na zdobycie cennego, może pierwszego w karierze zawodowej doświadczenia, ale również na zarobienie pieniędzy. Na rynku pracy liczy się doświadczenie, a pracodawcy chcą żebyśmy byli nie tylko dobrze wykształceni, ale mogli pochwalić się jak największym doświadczeniem w swoim zawodzie. Wynagrodzenie za odbyty staż jest dodatkowym atutem Programu Kariera i miłym dodatkiem przy zdobywaniu cennego doświadczenia w wymarzonej firmie.

Laureaci Programu, oprócz  praktyk, mają okazję wziąć udział w Dniu Wykładowym z udziałem członków Polskiej Rady Biznesu, który jak co roku odbywa się we wrześniu. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do wysłuchania i uczestniczenia w dyskusji z udziałem wielkich nazwisk biznesu.

 Wygraj płatny staż i zrób karierę szybciej niż inni

Program Kariera to niezwykle prestiżowy program stażowy. Od 10 lat Polska Rada Biznesu dba o wysoki poziom merytoryczny i jakość praktyk, oferowanych w spółkach członków Polskiej Rady Biznesu. Dla młodych ludzi jest to niepowtarzalna szansa na poznanie i wspólną pracę z właścicielami i menadżerami największych polskich spółek. – Nasi stażyści, w oparciu o indywidualnie opracowany program praktyk, mogą przekonać się jak funkcjonują największe przedsiębiorstwa w Polsce – mówi Zbigniew Niemczycki, Prezes Polskiej Rady Biznesu.

            Program Kariera przynosi korzyści również firmom, które biorą w nim udział. Firmy mają szansę na odkrywanie i szlifowanie talentów młodych ludzi, którzy mogą pokazać się z jak najlepszej strony. – Jako firma stawiająca na rozwój – w młodych talentach widzimy swoją przyszłość – wyjaśnia Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i prezes Bakalland. – Nie szukamy osób piątkowych, nie fokusujemy się jedynie na studentach uczelni ekonomicznych. Bardziej zależy nam na osobach z inicjatywą, aktywnych, które mają za sobą udział w organizacjach studenckich, projektach studenckich lub też już gdzieś pracowały lub pracują – dodaje na koniec Marian Owerko. Więcej informacji na temat ofert stażowych oraz firm oferujących praktyki znajduje się na www.programkariera.pl.

  Tegoroczna, jubileuszowa edycja organizowana jest, wzorem ubiegłych lat, przy współudziale Grupy Pracuj. System eRecruiter, wspierający pracę specjalistów HR z pomocą nowoczesnych technologii, ułatwi i przyspieszy przeprowadzenie selekcji aplikacji.

Terminarz 10. edycji Programu Kariera:

– start – 1 marca 2013 r.

– aplikacje zbierane są do 9 maja 2013 r. do 23:59.

– działy HR wyłaniają stażystów – do 30 czerwca 2013 r.

– uroczyste zakończenie 10. edycji wraz z wręczeniem laureatom dyplomów w czasie Dnia Wykładowego w Pałacu Sobańskich w Guzowie w dniu 6 września 2013 r. – wykłady członków PRB i wspólna kolacja przy grillu.

informacja: Polska Rada Biznesu

 

 

Poprzedni artykułAKS lepszy od trzecioligowca
Następny artykułPijany chirurg w szpitalu