Strona główna Bez kategorii W święta drogi pod nadzorem

W święta drogi pod nadzorem

3

Od dzisiaj do 1 kwietnia policjanci z powiatu świdnickiego rozpoczynają wzmożone kontrole na drogach. Funkcjonariusze zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 5 oraz drogę K 35.

Zdjęcie ilustracyjne

 Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania oraz stan techniczny pojazdów. Będą reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar oraz video-rejestrator. – Dlatego też apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Kierowcy noga z gazu – zachęca Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

 Ponadto policja świdnicka apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiały bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie można spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom, policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. – Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów o pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia – dodaje Katarzyna Czepil.

 Warto pamiętać:

 – w czasie przygotowań do podróży zaplanujcie Państwo trasę i czas przejazdu;

– wybierajcie drogi główne, a unikajcie dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;

– zaplanujcie wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;

– zaplanujcie miejsca na odpoczynek. Najlepiej zatrzymać się w miejscach uczęszczanych, gdzie są zorganizowane miejsca parkingowe. Może to być stacja benzynowa czy parking strzeżony.

 Najbezpieczniejszym miejscem do parkowania jest garaż lub parking strzeżony. Jeżeli pojazd zaparkowany jest w innym miejscu należy zwrócić uwagę, aby było oświetlone, nie zasłonięte zaroślami lub zabudowaniami. Nie zostawiajcie w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika – przypominają policjanci.

Poprzedni artykułDrużyna rugby w Świdnicy?
Następny artykułPolecamy: Krystyna Sienkiewicz „Cacko”