Strona główna Temat dnia Rusza budowa, przystanki w nowym miejscu

Rusza budowa, przystanki w nowym miejscu

9

Rusza budowa kolejnego etapu Centrum Przesiadkowego, przystanki zmienią lokalizację. Plac budowy przekazany, w środę, 20 marca firma Skanska rozpoczyna realizację budowy kolejnego etapu Centrum Przesiadkowego.

 

W związku z tym od środy przystanki nr 11 i 12 zostaną przeniesione z ul. Kolejowej (przystanki zlokalizowane po stronie dworca kolejowego) na ul. Spacerową (zmiany zostały zaznaczone na załączonej mapie). Zmiany dotyczą prywatnych przewoźników, którzy jadą w kierunku: Bolkowa, Jawora, Strzegomia, Wałbrzycha, Świebodzic, Modliszowa, Szczawna Zdrój.

– Przewoźników i podróżnych prosimy o dostosowanie się do zmian organizacyjnych.  O dalszych zmianach będziemy informować sukcesywnie w miarę postępu prac budowlano–inwestycyjnych. Za niedogodności przepraszamy! – dodaje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

Firma Skanska zrealizuje drugą część I etapu, a także II i III etapu budowy Centrum Przesiadkowego w Świdnicy. Projekt obejmuje przebudowę ul. Dworcowej i Kolejowej, zagospodarowanie terenu wokół budynku dworca, budowę dworca autobusowego oraz przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które ma łączyć dworzec kolejowy z autobusowym. Prace budowlane warte 13,13 mln zł  potrwają najpóźniej do września 2014 r. Wyłoniony wykonawca będzie odpowiadał za zrealizowanie drugiej części I etapu budowy Centrum Przesiadkowego (przebudowę ul. Dworcowej), a także za etap II (budowa dworca autobusowego i przebudowa ul. Kolejowej) i III (budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi).

opr. red.

Poprzedni artykułOstatnie pieniądze za powódź
Następny artykułSiatkarki kończą sezon porażką