Strona główna Temat dnia Ostatnie pieniądze za powódź

Ostatnie pieniądze za powódź

0

Prawie milion złotych trafi do powiatu świdnickiego i gminy Świdnica w tym roku na usuwanie zniszczeń, jakie wyrządziła powódź w 2009 roku.

Promesę z rąk wiceministra administracji i cyfryzacji Włodzimierza Karpińskiego oraz wojewody dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy odebrała Sabina Cebula z zarządu powiatu świdnickiego i Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica (na zdjęciu).
Tym razem powiat otrzyma 600 000 zł. Realizowane będą dwa zadania: przebudowa drogi powiatowej nr 2933D w miejscowości Skarżyce na długości 400 m  wraz z odwodnieniem, czyszczenie rowów i naprawa 3 przepustów oraz przebudowa drogi powiatowej nr 2906D na odcinku 250m (Krzyżowa – Wieruszów). – W ubiegłym roku otrzymaliśmy dużą kwotę, bo 4 100 000 zł – przypomina Sabina Cebula. – Wielkość przyznanych środków zależy od wartości oszacowanych strat. Obecnie realizowane zadania  dotyczą roku 2009 r. Są to już ostatnie prace realizowane w ramach środków   z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi.

Gmina Świdnica  ma do wydania 300 tysięcy złotych. – W ubiegłym roku otrzymaliśmy największą z dotychczas przyznanych przez MSWiA wartość promesy na usuwanie skutków powodzi, 2,2 mln zł.  Dzięki tym funduszom w gminie Świdnica udało się odbudować drogę gminną w Witoszowie, przeprowadzić regulację potoku Młynówka w Bystrzycy Górnej, potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz wykonać remont budynku komunalnego w Pogorzale. W tym roku kwotę 300 tys. zł. zamierzamy przeznaczyć na odbudowę rowów w Lubachowie oraz Pankowie – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Łącznie dolnośląskie samorządy otrzymały 100 mln zł na realizację zadań własnych polegających na remoncie lub odbudowie zniszczonej bądź uszkodzonej infrastruktury.

opr. asz

Poprzedni artykułUrodziny z Radkiem Majdanem i The Trash [FOTO]
Następny artykułRusza budowa, przystanki w nowym miejscu