Strona główna Wydarzenia Podaruj.swidnica.pl

Podaruj.swidnica.pl

1

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy uruchomiło portal darmowych ofert o nazwie podaruj.swidnica.pl. Uruchomienie serwisu mieszkańcom powiatu świdnickiego bezpłatne przekazywanie innym osobom przedmiotów takich jak artykuły dla dzieci, meble, ubrania czy sprzęt rehabilitacyjny. Portal powstał w ramach projektu „Droga do Aktywności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Pytanie – jak mogę pomóc? – zadaje sobie wiele osób. Każdy z nas posiada rzeczy, którymi chciałby podzielić się z drugą osobą. Wystarczy wejść na stronę www.podaruj.swidnica.pl i zamieścić swoje ogłoszenie albo skorzystać z oferowanej pomocy i przyjąć podarunek.

 Korzystanie z portalu podaruj.pl

 Na stronie umieszczone są kategorie przedmiotów możliwych do przekazania oraz regulamin serwisu. Skonstruowana jest ona w sposób czytelny, a zarejestrowanie bezpłatnego konta nie nastręcza problemów. Ofiarodawcy mogą pozostać anonimowi, wystarczy podać numer telefonu kontaktowego, wybór należy do nich. Serwis nie bierze udziału w procesie przekazywania przedmiotów, a jedynie umożliwia prezentację ofert.

 Akcja informacyjna

 W rozpropagowanie portalu zaangażowały się liczne instytucje, urzędy i organizacje pozarządowe. Plakaty reklamujące portal pojawiły się w autobusach MPK Świdnica. Informacja trafiła również do szkół ponadgimnazjalnych oraz aptek i przychodni, które wyraziły wolę pomocy w rozpowszechnieniu akcji.  Z pomocą Kurii Świdnickiej informacja o portalu przekazana została parafianom podczas niedzielnej mszy świętej, a ulotki informacyjne umieszczone w kościołach.

 

Poprzedni artykułBiskup świdnicki o wyborze nowego papieża
Następny artykułUdawał pracownika energetyki