Strona główna Bez kategorii Biskup świdnicki o wyborze nowego papieża

Biskup świdnicki o wyborze nowego papieża

19

Wybór kardynała z Argentyny był zaskoczeniem dla całego świata.  76-letni Jorge Mario Bergoglio nie jest postrzegany jako reformator, jednak wielu komentatorów oczekuje zmian. O nich w pierwszym komentarzu dla Swidnica24.pl pisze biskup świdnicki, Ignacy Dec.

Papież Franciszek

Z wielką radością przyjąłem wiadomość o wyborze nowego papieża. Podczas trwającej pielgrzymki diecezji świdnickiej do Ziemi Świętej modliłem się wraz z pielgrzymami o światło Ducha Świętego dla kolegium kardynałów. 13 marca podczas pobytu w Betlejem dowiedzieliśmy się, że mamy nowego papieża. Kolejne dni pielgrzymki diecezji świdnickiej będą odpowiedzią na prośbę Franciszka  o modlitwę w jego intencji.

Wybór kardynała z Argentyny na Stolicę św. Piotra jest docenieniem Kościoła Ameryki Łacińskiej, który przeżywa wyjątkowy rozkwit. Mam nadzieję, że ta „wiosna” Kościoła, w której centrum był kardynał Bregoglio przyniesie dobre owoce dla całej wspólnoty wierzących. Warto zwrócić również uwagę na imię jakie obrał nowy Papież. Pierwsze wystąpienie publiczne Franciszka było pełne prostoty, dobra  i ciepła. Z pewnością na wzór św. Franciszka z Asyżu będzie przewodził nam wszystkim w wierze.   

bp. Ignacy Dec

 

Poprzedni artykułKolejne medale kolarzy Karoliny [FOTO]
Następny artykułPodaruj.swidnica.pl