Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze Stali wracają do gry o punkty

Piłkarze Stali wracają do gry o punkty

1

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i faktu, że większość spotkań zostało odwołanych, piłkarze Stali Świdnica zainaugurują w najbliższy piątek i sobotę rundę wiosenną. Na boisku zobaczymy zawodników występujących w Lidze Dolnośląskiej Juniorów prowadzonych przez Damiana Błaszczyka, a także seniorów walczących o punkty w wałbrzyskiej okręgówce – podopiecznych Tomasza Oleksego.

 

Oba spotkania rozegrane zostaną na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Pierwsi na placu boju pojawią się juniorzy, którzy w piątek 29 marca o 11.00 rozpoczną mecz z MKS-em Oława. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, świdniczanie z dorobkiem 22 punktów, 30 strzelonych i 31 straconych bramek są na siódmej pozycji w tabeli, zawodnicy MKS-u Oława, to obecnie ósma siła ligowej stawki – 20 „oczek”, bilans bramkowy – 27:30. Nie trzeba zatem nikomu tłumaczyć, jak ważne jest to spotkanie dla obu zespołów, które chcą włączyć się jeszcze do walki o znacznie wyższe lokaty. Obecnie podopieczni Damiana Błaszczyka tracą zaledwie pięć punktów do znajdującej się na najniższym stopniu podium Miedzi Legnica. – Pierwsze mecze pokażą na co nas tak naprawdę stać. Przed nami bardzo ważny mecz z Oławą, jesteśmy gotowi do gry i walczyć będziemy o jak najlepszy wynik – mówi Damian Błaszczyk, trener naszych juniorów.

Walkę o punkty rozpoczynają także seniorzy Stali Świdnica występujący w wałbrzyskiej klasie okręgowej i już na początku będziemy świadkami derbów powiatu. W sobotę 30 marca do Świdnicy zawita bowiem drużyna Gromu Witków. Choć oba zespoły w tabeli dzieli znaczny dystans, piłkarze z pewnością zaserwują kibicom ciekawe widowisko. Grom walczy o utrzymanie, obecnie po wycofaniu się z rozgrywek Bielawianki II Bielawa z dorobkiem 12 punktów zajmuje jedenastą pozycję w tabeli. Stal jest czwarta (28 pkt.) i traci jedynie 4 „oczka” do lidera rozgrywek MKS-u Szczawno-Zdrój.

Wszystkich kibiców tęskniących już za meczami o stawkę zapraszamy w najbliższy piątek i sobotę do przybycia na teren boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śląskiej i wsparcia naszych piłkarzy. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Piątek (29 marca)
11.00: Stal Świdnica – MKS Oława

Sobota (30 marca)
15.00: Stal Świdnica – Grom Witków   

Poprzedni artykuł„Przemocy mówimy NIE – my gramy fair play”
Następny artykuł„Kapłan bez wiary staje się urzędnikiem”