Strona główna Sport Piłka nożna Kolejne wzmocnienia Polonii Świdnica

Kolejne wzmocnienia Polonii Świdnica

1

Na zdjęciu od lewej Grzegorz Borowy, Krzysztof Pietrzykowski i Mateusz Jaros – kolejni gracze, którzy w rundzie wiosennej zwiększą siłę ognia zespołu Polonii Świdnica występującego w III-lidze dolnośląsko-lubuskiej. Przypomnijmy, że wcześniej na zasilenie drużyny biało-zielonych zdecydowali się Wojciech Wierzbicki, Patryk Chrapek i Mateusz Kopernicki.

 

Krzysztof Pietrzykowski to 31-letni zawodnik ofensywny grający na pozycji pomocnika lub napastnika. W ostatnim czasie występował w Lechii Dzierżoniów. W rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 zagrał w czternastu spotkaniach strzelając jedną bramkę zdobytą zresztą w konfrontacji z Polonią Świdnica.

Mateusz Jaros tu utalentowany 20-letni pomocnik ze Złotoryi. Ostatnie pół roku spędził w Prochowiczance Prochowice (komplet 17 rozegranych meczów), do której był wypożyczony z Gwarka Zabrze. 

Ostatniego zawodnika nie trzeba z pewnością długo przedstawiać. Nowym „starym” graczem Polonii jest Grzegorz Borowy, który w latach 2010-2011 bronił już biało-zielonych barw. Po tym czasie wrócił do rodzinnej Jaworzyny Śląskiej, gdzie pomógł miejscowej Karolinie w awansie do klasy okręgowej, a w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 przyczynił się do zajęcia bardzo dobrej piątej lokaty na koniec pierwszej części rozgrywek. Teraz 24-letni defensywny pomocnik zdecydował się na powrót do Świdnicy.  

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułPo służbie złapał złodzieja
Następny artykułPierwsze urodziny Galerii Świdnickiej