Strona główna 112 Po służbie złapał złodzieja

Po służbie złapał złodzieja

9

Policjant z Komisariatu Policji w Świebodzicach, wracając wieczorem ze służby, zatrzymał podejrzanego o rozbój. Udało się także odzyskać skradziony portfel.

10 marca 2013 roku wieczorem do wracającego po służbie policjanta podbiegł mężczyzna, mówiąc, że został poturbowany przez nieznanego sprawcę, który ukradł mu portfel z dokumentami i uciekł. Chwilę wcześniej mieszkaniec Świebodzic sprawdzał w bankomacie stan swojego konta. Po wyjściu z banku został napadnięty i pobity.

Napastnik pobitemu 55 – latkowi ukradł portfel z dokumentami i uciekł z miejsca zdarzenia. – W czasie, gdy mężczyzna przekazywał policjantowi informacje o sprawcy i drodze jego ucieczki, podjechał do nich patrol z Komisariatu Policji w Świebodzicach. Będący po służbie policjant ruszył za podejrzanym, po chwili do pomocy przybiegł policjant z patrolu, który pomógł obezwładnić zatrzymanego już przez funkcjonariusza sprawcę rozboju. Wobec mężczyzny, który był bardzo agresywny, zastosowano chwyty obezwładniające oraz kajdanki – opisuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci odnaleźli skradziony portfel wyrzucony przez 19 – latka w trakcie ucieczki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu  kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułOstatnia droga księdza Skalskiego [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKolejne wzmocnienia Polonii Świdnica