Strona główna Temat dnia Będzie nowy inwestor, ale co z Lotte-Wedel?

Będzie nowy inwestor, ale co z Lotte-Wedel?

21

W świdnickiej podstrefie ekonomicznej wkrótce może przybyć kolejny inwestor. O  zaawansowanych procedurach, które zmierzają do wydania zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej poinformowała Barbara Kaśnikowska, prezes Invest-Park, spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną strefą Ekonomiczną. Dobre wiadomości dotyczą także podstrefy żarowskiej. Są jednak i złe. Wciąż pod ogromnym znakiem zapytania stoi planowana już od 2011 roku budowa fabryk słodyczy koncernu Lotte-Wedel.

Urzędująca od zaledwie dwóch tygodni nowa prezes WSSE podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami podsumowała 2012 rok, a przede wszystkim zapowiedziała, jakie są plany na 2013. Strefa w nowy rok wkroczyła z dobrymi wynikami. Wydano 22 zezwolenia, w tym 14 dla zupełnie nowych firm. Niestety, większość, to przedsiębiorstwa małe i średnie, które nie gwarantują wysokiego zatrudnienia. – Dlatego musimy zdecydowanie wzmocnić nasze działania, skierowane na pozyskiwanie nowych zainteresowanych strefą, a co za tym idzie, pozyskiwać więcej miejsc pracy – mówiła prezes Kaśnikowska. W tej chwili na zaawansowanym etapie są przygotowania do wydania zezwoleń dla 4 inwestorów, w tym w podstrefach świdnickiej i żarowskiej. – Jeszcze nie można zdradzić, o jakie branże chodzi, ani jakich rozmiarów będą to inwestycje – ucinała pytania nowa prezes.

O czym prezes Kaśnikowska będzie rozmawiała z prezydentem Świdnicy?  Co z planowaną już od 2011 roku budową fabryk słodyczy  koncernu Lotte-Wedel?  Kto chce inwestować w Świdnicy? Posłuchaj:

[mp3j track=”http://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2013/03/Barbara_Kasnikowska.mp3″ autoplay=”n” title=”Rozmowa z Barbarą Kaśnikowską”]

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPierwsze urodziny Galerii Świdnickiej
Następny artykułPrzejdź wiosenną metamorfozę!