Strona główna Temat dnia ZUSOMAT już w Świdnicy

ZUSOMAT już w Świdnicy

4

Dwa dotykowe ekrany, klawiatura, dwie drukarki, skaner, system głosowy, telefon – w takie urządzenia wyposażony jest urzędomat. Zusomaty stanęły właśnie w oddziale ZUS w Wałbrzychu oraz w inspektoratach w Świdnicy, Dzierżoniowie, Kłodzku,  oraz w Jeleniej Górze – informuje rzeczniczka zakładu, Katarzyna Serdeczna.

Zusomat to samoobsługowe urządzenie dedykowane wszystkim klientom Zakładu. Urzędomat jest, obok portalu internetowego, Centrum Obsługi Telefonicznej i Systemu Kierowania Ruchem, częścią Platformy Usług Elektronicznych.

Zusomaty są dostępne dla klientów ZUS 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Podajnik dokumentów umożliwia złożenie wniosku w formie papierowej. Każdy dokument składany przez klienta jest przekazywany właściwym pracownikom ZUS w formie papierowej  i w formie elektronicznego skanu. Zusomat umożliwia dostęp do portalu PUE (czyli do indywidualnych profili) oraz do strony internetowej ZUS. W każdej chwili istnieje też możliwość połączenia z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej – umożliwiają to wbudowane słuchawki telefoniczne. Z urządzenia bez przeszkód mogą korzystać osoby na wózkach inwalidzkich. Możliwość taką daje drugi z monitorów, który znajduje się na wysokości wózka.

 

Poprzedni artykułOd marca bułki dla McDonald`sa ze Strzegomia
Następny artykułTrzy wypadki i trzydziestu czterech pijanych