Strona główna Wydarzenia Strzegom Od marca bułki dla McDonald`sa ze Strzegomia

Od marca bułki dla McDonald`sa ze Strzegomia

22

Realizacja najbardziej wyczekiwanej inwestycji w Strzegomiu dobiega końca. Nowoczesne przedsiębiorstwo FSB Piekarnie w połowie marca zacznie produkcję pieczywa nie tylko na rynek krajowy, ale i zagraniczny. FSB Piekarnie spółka z o. o. jest częścią światowego holdingu Fresh Start Bakeries Europe, która jest liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego, produkującym dla wielkich sieci sklepów i restauracji w Polsce i na świecie, głównie dla McDonald’s.

 Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują na otwarcie pierwszego zakładu na terenie strzegomskiej podstrefy ekonomicznej, a jeszcze kilka lat temu wydawało się, że miejsce, gdzie dziś stoi okazała fabryka, będzie świeciło pustkami – informuje Małgorzata Kus-Pozoga z UM w Strzegomiu.  Kamień węgielny pod budowę pierwszego zakładu w strzegomskiej podstrefie ekonomicznej uroczyście wbudowano w kwietniu 2012 r.  Wartość piekarni to bagatela ponad 110 mln zł.  

Strzegomska piekarnia będzie produkować pieczywo na rynek czeski, niemiecki oraz do innych krajów Europy Zachodniej. Produkcja: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na trzech liniach produkcyjnych – na linii bułek mrożonych dla McDonald`sa, tortilli i croissanta. Zamówiona nowa linia do croissanta przyjedzie już niebawem ze Stanów Zjednoczonych. Dodajmy, że 15 marca rozpocznie się produkcja bułek na sprzedaż, a obecnie trwa rozruch technologiczny fabryki. W zeszłym tygodniu uzyskano również zezwolenie na użytkowanie obiektu.

Głównym powodem, dla którego zabiegano o budowę fabryki w Strzegomiu, jest szansa na zatrudnienie dla mieszkańców. – Zgodnie z umową właściciel, który wybudował piekarnię, by uzyskać ulgi związane z działalnością w podstrefie musi udokumentować zatrudnienie umowami o pracę 50 osób, oprócz ochrony i firm, którym będą zlecane inne zadania. Jest to bardzo nowoczesna fabryka, gdzie całością produkcji zarządza komputer, a czuwają nad tym ludzie. Dodam, że w umowie nie było linii produkcyjnej do tortilli i croissantów, które już niedługo będą instalowane, a będą to dodatkowe miejsca pracy. Strzegom granitem stoi, w branży kamieniarskiej pracuje około 4 tysięcy ludzi, ale to głównie mężczyźni. Mamy więc nadzieję, że FSB przyciągnie kolejne inwestycje, w których swoje miejsce znajdą mieszkanki naszej gminy   – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. W dalszym ciągu prowadzona jest rekrutacja do pracy w FSB Piekarnie.  Osoby zainteresowane mogą wysyłać swoje aplikacje na adres mailowy [email protected].

 Firma FSB Piekarnie  zamierza się w kolejnych latach rozbudowywać się w Strzegomiu. To oznacza, że powstanie kolejnych 70 miejsc pracy, zarówno na stanowiskach produkcyjnych, jak i kierowniczych. W tym roku planuje się również budowa restauracji McDonald’s w Strzegomiu, która stanie równolegle do stacji Shell. Pracę w niej znajdzie około 60 osób.

Poprzedni artykułPamięci Żołnierzy Wyklętych
Następny artykułZUSOMAT już w Świdnicy