Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zagrają dla niepełnosprawnego rodzeństwa

Zagrają dla niepełnosprawnego rodzeństwa

0

Johnny 3 Palce, świdnicki gitarzysta Boris Ludwiński oraz Zespół Pieśni i Tańca Bystrzyca- m. in. ci artyści zagrają 16 lutego na koncercie charytatywnym dla niepełnosprawnego rodzeństwa z Bystrzycy Górnej. Ich występ oraz specjalna aukcja mają  na celu zbiórkę pieniędzy na naprawę muru zabezpieczającego platformę schodową, dzięki której Agnieszka i Przemek są w stanie opuścić mieszkanie.

Mają po 21 lat. Mają plany i marzenia, swoje pasje i typową młodzieńczą radość. Nietypowe są natomiast ich ograniczenia. Agnieszka i Przemek to rodzeństwo mieszkające w Bystrzycy Górnej, oboje cierpią na dziecięce porażenie mózgowe, które uniemożliwia im prawidłowe funkcjonowanie. Jedną z ich barier jest 19 schodów, prowadzących do ich mieszkania. Sposobem na ich ominięcie jest specjalna platforma schodowa dla niepełnosprawnych, która została wybudowana w 2003 roku przez Powiatowe 8Centrum Pomocy Rodzinie oraz dzięki pomocy Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”. Niestety, murek zabezpieczający dźwig uległ zniszczeniu, głównie z przyczyn atmosferycznych. Koszt jego renowacji znacznie przekracza możliwości finansowe matki bliźniaków, która samotnie wychowuje swoje dzieci.

Do pomocy Agnieszce i Przemkowi włączyła się więc lokalna społeczność, na czele ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”. – Jesteśmy organizacją, której bardzo leży na sercu wspieranie osób potrzebujących  – mówi Beata Szyszka, prezes stowarzyszenia oraz sołtys Bystrzycy Górnej. Jedną z form pomocy rodzeństwu jest koncert charytatywny, organizowany w sobotę, 16 lutego o godzinie 16.00  w tamtejszym Wiejskim Domu Kultury.  Na scenie będzie można zobaczyć nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także świdnickich artystów, którzy zgodzili się swoja twórczością wesprzeć inicjatywę. Dla Agnieszki i Przemka wystąpią między innymi: ZPiT Bystrzyca, Johnny 3 Palce,  Boris Ludwiński, akrobaci z MKS Polonia Świdnica oraz dziewczyna z gitarą Ewa Byrska. W szczytny projekt zaangażowali się także piłkarze LKS Bystrzyca Górna. Nie przypadkowo, ponieważ Przemek jest jednym  z najwierniejszych  kibiców drużyny. Zawodnicy na aukcję przekażą piłkę z podpisami całej drużyny.  – Przygotowaliśmy też wyjątkową niespodziankę dla naszych kibiców – zdradza Maksymilian Niedziałkowski, kapitan drużyny. – Dla biorących udział w licytacji mamy możliwość 10-minutowego wystąpienia w barwach LKS podczas jednego z naszych sparingów  – dodaje. To nie koniec aukcyjnych atrakcji. W pełnej gotowości będą również strażacy z OSP Burkatów, którzy hojnym darczyńcom oferują przejażdżkę wozem strażackim oraz zwiedzanie remizy. Dodatkowe fanty zapewnią lokalne firmy oraz przedsiębiorcy.

Dziękuję  za okazaną już pomoc i wsparcie oraz serdecznie zapraszamy na sobotni koncert  – mówi wiceprezes stowarzyszenia Tadeusz Krajewski. Środki dla rodzeństwa będą zbierane nie tylko  podczas aukcji, ale także za pomocą specjalnych cegiełek, które będzie można nabyć podczas imprezy  Cała akcja pozyskiwania funduszy trwać będzie aż do kwietnia- kolejną atrakcją jest zaplanowany charytatywny mecz LKS Bystrzyca Górna z niespodziankami . Pomóc rodzeństwu można także wpłacając pieniądze na specjalny numer konta: Bank Zachodni WBK SA 58 1090 2369 0000 0001 2047 5985, w tytule wpisując:  BLIŹNIAKI oraz przekazując im 1% podatku wpisując numer KRS: 00000 37904 z  dopiskiem: „ Przemek Witoszyński  146 Fundacja Dzieciom  „Zdążyć z pomocą”.

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]
Następny artykuł„Zamknięty świat” w teatrze