Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl przed walentynkami

Magazyn Swidnica24.pl przed walentynkami

0

Można narzekać, że to obce i na dodatek komercyjne święto, ale przecież żaden dzień nie jest zły na okazywanie uczuć. Do walentynek zostało jeszcze kilka dni i może warto już się nastroić na miłosną nutę. Podpowiedzi, jak to zrobić, w najnowszym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl.

Most Tumski we Wrocławiu. Zdjęcie wikipedia, autor Magnaj

W myśl porzekadła, że droga do serca wiedzie przez żołądek, na początek zapraszamy do kuchni Penelopy, w której obok mamy krzątają się coraz chętniej dwie córeczki. Wszystkie panie zachwycił zbiór przepisów z czekoladą w roli głównej. Jak przygotować dla ukochanej osoby smakołyk, który podbije serce? To wcale nie jest trudne.  Propozycja na ten tydzień: czekoladowe trufle włoskie. Jak je przygotować? O tym w dziale Kuchnia.

Gdzie zabrać w walentynki ukochaną? Mamy dwie propozycje. Pierwsza to niezawodne kino. Świdnickie Cinema 3D przygotowało specjalny, walentynkowy repertuar, który pod lupę wzięła Adrianna Woźniak. Uspokajamy, w programie nie tylko komedie romantyczne! Może w takim dniu panie sprawią radość swoim mężczyznom i wybiorą się na przykład na dobry film akcji? Więcej w dziale Kino.

Miłości od zawsze towarzysza symboliczne gesty, a jednym z nich jest wieszanie miłosnych kłódek na mostach. W Świdnicy dostrzegliśmy tylko jedną w Parku Centralnym, ale w całej Polsce jest kilka mostów uginających się od metalowych „wyznań”. Gdzie można je znaleźć? Przewodnik przygotował portal ZnaneNieznane.pl. Szczegóły w dziale Turystyka.

I na koniec dobra lektura. Miłość to nie zawsze pasmo radości. Na językach całego Paryża był romans francuskiej projektantki Coco Chanel i Niemca, barona von Dincklage. To uczucie zakończyło się oskarżeniami o kolaborację. Lisa Chaney dotarła do nieznanych listów Coco i właśnie na ich kanwie powstała niezwykle interesująca książka o trudnym, wojennym związku ludzi, którzy nie mieli prawa się kochać. Więcej w dziale Książka.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego, przedwalentynkowego weekendu!

Poprzedni artykuł20 lat Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Następny artykułW sołectwach o ustawie śmieciowej