Strona główna Polityka Zebrali prawie 400 podpisów

Zebrali prawie 400 podpisów

45

Dokładnie 369 – tyle osób podpisało się pod obywatelskim projektem uchwały o odstąpieniu od likwidacji Inwestycji Świdnickich. – Ja po prostu chcę, żeby w moim mieście powstał aquapark – mówi Daniel Szachniewicz, który dzisiaj razem z radnym Krzysztofem Lewandowskim złożył projekt w Biurze Rady Miejskiej. Czy rzeczywiście uda się powrócić do budowy parku wodnego, jest zagadką.

Przypomnijmy. 30 listopada 2012 roku Rada Miejska zadecydowała o likwidacji Inwestycji Świdnickich, kierowanych przez Ryszarda Wawryniewicza. Miejska spółka została powołana niemal wyłącznie do przeprowadzenia wszystkich procedur, związanych w budową aquaparku. Pomysł, mimo stałych sprzeciwów części opozycji (przede wszystkim na rozmiar i koszty) do tego dnia zgodnie popierali radni rządzącej koalicji – Wspólnoty Samorządowej i Platformy Obywatelskiej. 30 listopada wyłamało się trzech radnych. Bez Inwestycji Świdnickich nie ma szans na budowę aquaparku – twierdzi prezydent Wojciech Murdzek. Likwidacji spółki na razie nie podjął.

– Nie znam się na polityce, do akcji zbierania podpisów pod projektem obywatelskim włączyłem się spontanicznie, bo chcę aquaparku – zapewnia Daniel Szachniewicz. – Uważam także, że taki obiekt, by przyciągnął ludzi musi być atrakcyjny, a to pociąga za sobą koszty. Jeśli jednak trzeba wprowadzić jakieś modyfikacje, to trudno. Myślę jednak, że już tak daleko sprawy zaszły, że nie warto teraz wszystko zaprzepaścić.

Statut miasta przewiduje możliwość składania obywatelskiego projektu, o ile podpisze się pod nim co najmniej 200 osób. Dokument musi przejść weryfikację prawną i uzyskać aprobatę prezydenta, dopiero później trafi na sesję. Co będzie dalej, w znacznej mierze zależy od głosowania radnych nad obywatelskim projektem. Czy uda się do niego przekonać radnych, którzy uważają, ze Inwestycje Świdnickie się skompromitowały? Okaże się podczas lutowych obrad.

asz

 

 • wściekły

  I pomyśleć, że ja tego pana uczyłam a on teraz razem z tym drugim od zamieszania.

  • ROBERT

   Zawsze którys z uczniów zostaje &%(*& i nie ma na to wpływu.

  • eh

   A ja bym chciał aby w mieście powstał kosmodron i metro z kilkoma nitkami i jeszcze by się przydało kolejke liniową z Pragi do Świdnicy, fajnie jak by było taka ulica jak w Londynie czy Paryżu dla najbogatszych z butikami np. Guciego, Armaniego.

   TYLKO PYTANIE KTO ZA TO ZAPŁACI I KTO Z TEGO W ŚWIDNICY BĘDZIE KORZYSTAŁ ?

   • AN

    TO WSZYSTKO JEST NIEWAŻNE, BO pAN "w…" MUSI MIEĆ UTRZYMANIE, A PAN PREZYDENT USILNIE PRÓBUJE UTRZYMAĆ MU STOŁEK, CO MUSI MIEĆ ZA USZAMI NASZ PAN PREZYDENT, ŻE ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJE URATOWAĆ KOLESZKĘ …

 • OdiDo

  Niech powstanie na środku Rynku zamiast tej nieepokowej wierzy – może to przyciągnie ludzi do tego miejsca. Rynek nam pustoszeje, co kawałek widać likwidację lokalu, czynsze w Rynku są wzięte z kosmosu… A świdnicki Rynek miał upodobnić się do wrocławskiego…

  • daro

   Rynek sie upodobnil do Wrocławskiego , ze szczania do fontanny .

  • dzo

   Nie mieszkam w Świdnicy już, a więc traktuję to miasto z punktu widzenia turysty i muszę przyznać, że Wieża Ratuszowa to naprawde ciekawa sprawa. Widok z niej poprostu zapiera pierś – głównie z powodu niesamowitego położenia miasta tuż przy Górach Sowich. Jednak kojarzy się z wiecznym szykanowaniem z każdej strony całego pomysłu. Miasto powinno sie rozwijać i wzbudzać zainteresowanie nie tylko ciekawą ale i użytkową architekturą. Apropos Parku Wodnego, uważam, że to dobry pomysł i nie tylko posłuży mieszkańcom ale także zachęci wiecęj osób do częstszego odwiedzania tego pięknego miasta. To napewno pomoże lokalnej małej ekonomii.

 • swidek

  Ci panowie w żałobie jakiejś? Po utracie rozumu czy z innej okazji?

 • extra

  Pytam po co, ten śmieszny aquapqrk? Kto będzie spłacał kredyt, ta inwestycja w tym mieście jest nieopłacalna!!! Kilkadziesiąt milionów kredytu i po co? Ilu ludzi tam będzie i jak często odpoczywać ???

  • jojo

   No jak to ilu? Tych dwóch.

  • aNDREW

   Przecież PAN "W…" musi mieć robotę – już wiesz po co?! – później dąłączy Pan "M…", i tak to się kręci, kółko wzajemnej adoracji

  • L.

   Ja mam nadzieję, że te 400 osób, z tymi dwoma panami na czele, będzie solidarnie utrzymywać ten śmieszny aquapark, skoro tak bardzo go chcą.

 • fan

  zrobcie takie podpisy pod likwidacje strazy miejskiej i bedzie git 😀

 • ROBERT

  Ja tez za 50 złotych złoze swój 370 podpis. PROSZE GDZIE MOGE GO ZŁOZYC I DOSTAC KASE? ??

 • Tomtom

  A ja się cieszę, że w Świdnicy miałby powstać AquaPark. może w końcu coś się ruszy, bo miasto umiera. Jeżeli powstanie rura do nurkowania <ewenement na skalę całej Polski> to z pewnością przyczyni się do promocji i rozwoju miasta. niezbędni są tylko kompetentni ludzie w dziale marketingu, którzy będą na kontrakcie, wysokość pensji będzie zależna od efektów ich pracy <np. suma podpisanych lub przedłużonych kontraktów>. Gorąco kibicuję tej inwestycji i uważam, że powinna zostać szybciej zrealizowana niż wieża ratuszowa. Chociaż wieża też jest niczego sobie. Szkoda, że nie ma tam jakiejś kawiarenki – z pewnością przyczyniłaby się do częstszych odwiedzin wielu Świdniczan

  • Łysy

   Nie jestem pewny czy dobrze pamiętam, ale w ramach ciecia kosztów, aby zmieścić się w kwocie kredytu upragniona rura była pierwszym elementem do wyrkleślenia 🙂
   I co nadal chcesz aquaparku?

 • mati

  Zostawcie już w spokoju p. Lewandowskiego ( PIS? PO? SLD?)on potrzebuje pomocy. Pomożmy,żeby znowu został radnym.Przecież to jest człowiek prawy, który nie osiąga żadnych osobistych korzyści z bycia radnym i nie ma pensji od samorządu

 • Mr.W

  Wyjdzie na to , ze w kazdym wiekszym miescie w Polsce bedzie aquapark. Ciekawe kto bedzie do nich chodzil

  • Tomtom

   no i o to chodzi, żeby nasz AquaPark czymś się wyróżniać pośród tych wszystkich pseudo Aquapark'ów. Myślę, że pomysł jest, potencjał Naszego Miasta też test spory. Oby tylko podczas szukania oszczędności z wielkich planów na nowoczesny basen nie powstał kolejny basen typu Równa czy SP4

 • Aquapark…, jak by innych problemów nie było w mieście. Chętni do chodzenia się znajdą ale czy Ci dwaj gentlemen'i, podpiszą się równie chętnie pod oświadczeniem że zobowiążą się do finansowania utrzymania tego obiektu lub do znalezienia środków na jego utrzymanie.
  Panowie, dużo szczęścia i rozumu życzę…

 • Adrian

  Na chwilę obecną 306 osób jest przeciw.

  • jom

   Rozumiem, że projekt obywatelski odnośnie likwidacji IŚ ?

   Śmieszna sytuacja, rozwiązać ich i po jakimś czasie przywrócić ich istnienie, żeby nadal mogli ciągnąć kasę! Wzięli by się za normalną robotę, a nie żerują na nas!

 • dsv

  "Nie znam się na polityce, do akcji zbierania podpisów pod projektem obywatelskim włączyłem się spontanicznie, bo chcę aquaparku"

  to jest wlasnie polityka, czyli uzycie niekoniecznie prawdziwych i obiektywnych argumentow do osiagniecia zadanego celu, co sie stanie pozniej to juz nie polityka i napewno nie biznes

 • Mirtza

  To wygląda na brak "dobrych obyczai" delikatnie określając
  poczynania p. Lewanowskiego.Brał udział w głosowaniu nad tą sprawą i zna wynik. Kołtuńskim sposobem próbuje teraz
  reanimować ustalone przez RADĘ decyzje.
  P.S. Szkoda że ten Pan nie wykazał tyle zapału aby sprostać
  przedwyborczym obietnicom utwardzenia ulicy Legii
  Nadwiślańskiej -której wartość operatu rośnie
  a mieszkańcy od 40 lat są skazani na błoto i kałuże
  i teraz coraz wyższe podatki od dzierżawy wieczystej
  gruntu.

 • 33jasiek

  Inwestycje Świdnickie.Ciepłe posadki,pieniądze za darmo.Utrzymanie aquaparku to są ogromne pieniądze na które świdniczan nie stac.Nasze miasto to nie Wrocław. Pan Prezydent musi to zrozumieć.Brak miejsc pracy coraz większa bieda.Kiedyś Świdnica żyła dzisiaj niestety jest coraz gorzej.Szkoda tak pięknego miasta…..

  • aNDREW

   ha…ha…ha… Nie ma Bata na Pana W

 • zoja

  Ciekawa jestem kogo będzie stać na chodzenie do Aquaparku??? Czy nie lepiej wyłożyć pieniące na remont basenu na Równej i na Śląskiej. Według mnie te dwa baseny w wystarczają na nasze świdnickie potrzeby. Jak będę chciała to wybiorę się do Wrocławia . Częstotliwość wizyt w Aquraparku to i tak nie częściej niż raz w miesiącu bądź raz na pół roku.
  TRZYMAM KCIUKI, ŻEBY LIKWIDACJA INWESTYCJI ŚWIDNICKICH DOSZŁA WRESZCIE DO SKUTKU.!!!!!!!!!

 • miś

  Pan Szachniewicz chce.
  No to jest argument.
  Ja też wiele bym chciała za pieniądze podatników 😀

 • derere

  Wiewiór do diabła ja też chcę aquapark, ale nie lansuj się z lewandowskim na zdjęciach.

 • Misza

  23zł OD OSOBY za śmieci.
  Dla 4 osobowej rodziny 92zł MIESIĘCZNIE.
  W innych gminach 7zł.
  Myślicie, że dlaczego u nas kosztuje to tyle? Bo za ten basen będzie płacił KAŻDY nie ważne czy na na niego pójdzie czy nie. Skoro dano możliwość uchwalania podatków lokalnych to takie podatki BĘDĄ uchwalane.
  Śmieci, Ścieki, Deszczówka potem dojdą kolejne.
  Budujmy! Jak najwięcej a kiedy już sięgniemy DNA proponuje sąd polowy dla wszystkich którzy doprowadzili do zadłużenia.

  • miejscowy

   Proponuje segregować odpady, zamiast tworzyć góry śmieci, a przy okazji będzie taniej, bo za segregowane jest niższa stawka .
   Poza tym zmianę w gospodarowaniu odpadami przygotował nam kochany rząd!

 • A gdzie można złożyć podpis "przeciw inwestycji"? Z chęcią go złożę.
  A tak przy okazji, 60 tys. mieszkańców i 400 z nich, chcących inwestycje, nie stanowi nawet 1% 🙂

 • Jank

  panu Lewandowskiemu mogę gratis nadać temat nowego referendum:mieszkańcy chcą KFC i pragną słuchać Sony Blues -no zrób pan coś!!!!!!!! 🙂 wyborcy czekaja

  • MOJA

   NAJPIERW NIECH SPEŁNI WCZEŚNIEJSZE OBIETNICE- NA CZYSTYCH I NOWOCZESNYCH PARKACH ŚWIDNICKICH SIĘ WYLANSOWAŁ. A WIEŻYCZKA W PARKU MŁODZIEŻY JAK ROZEBRANA TAK DALEJ STRASZY. KFC -masz w Wałbrzychu a sony blues na pendraku.

 • aNDREW

  Myślcie trochę, LUDZIE!!! jeżeli wybudujemy ten śmieszny Aqua… to zaraz po jego wybudowaniu rada Miejska będzie musiała nam podnieść podatki, aby utrzymać tan twór, który daje utrzymanie p. Wawr….niestety, utrzymanie Aqua będzie NAS kosztowało conajmiej 5.5 mln PLN, i to wszystko z naszych podatków… No i pana Wawr…
  Apeluję o rozsądek!!!

 • baby

  najlepiej taki granitowy od Solimy

 • baby

  a kogo będzie stać na taką rozrywkę?

 • dsv

  a moze sobie taki walniemy w swidnicy, moze niech wielebni sie tym zajma bo oni maja jakos latwiej

  http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/stan-wrzenia,301782.html

 • ali

  proponuję wybudować jeszcze stadion na 60 tys widzów, tor Formuły 1, Park dinozaurów i wszyscy stąd uciekną, bo nikogo nie będzie stać na podatki, Aquapark zeżre sporą część waszych podatków i opłat, zabraknie na inne, ważne cele, a więc Murdzek sypnie Wam kolejnymi obciązeniami w oczy, nawet tym, którzy będą tę sadzawkę omijać, bądźcie rozsądni, aquapark to będzie gwóźdź do trumny Świdnicy,

  • L.

   I jeszcze wesołe miasteczko z 5 rollercoasterami, kinem 5D i diabelskim młynem większym od "London Eye", jak szaleć to szaleć.

 • Do cenias – pytanie powinno brzmieć- czy jesteś za przekazaniem do niezawisłego sądy winnych którzy w naszym imieniu i na nasz koszt zadłużają nasze miasto pozbawiając je możliwości dalszego rozwoju na wiele lat.

 • Turysta

  Odwiedzam często Świdnicę nawet częściej i fakt miasto się rozwija a najbardziej parkometry BRAWO

 • b23
 • wujek samo zło

  Ten Pan pracuje w MZEC a jak wiadomo ciepło do ewentualnego parku wodnego bedzie jedynym dostarczycielem ciepła bedzie MZEC wiec, to jego COŚ jest tak samo obywatelskie jak spółka inwestycje i cała swita biskupa pomocniczego prezydenta Mur…..ka