Strona główna Wydarzenia Świdnica Zatańczyli, pomogli Mai

Zatańczyli, pomogli Mai

1

Prawie dwadzieścia tysięcy złotych udało się zebrać podczas Charytatywnego Balu na rzecz 6 – letniej Mai Tyczyno. Podczas aukcji najwyższą cenę osiągnęły srebrne spinki sygnowane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – męską biżuterię przekazała posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Drugi Bal Charytatywny dla Mai Tyczyno zakończył się wielkim sukcesem. Udało się zebrać 19.900 złotych na dalszą rehabilitację sześcioletniej świdniczanki, która urodziła się z wadą genetyczną. Kwota ulegnie jeszcze zmianie ponieważ podczas aukcji nie udało się sprzedać wszystkich przekazanych przedmiotów – te trafiły na aukcje internetowe.

Srebrne spinki zostały wylicytowane przez Edwarda Szywałę za ponad trzy tysiące złotych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również portret Mai narysowany przez Mariusza Kędzierskiego, który wylicytowała Ewa Kubiaczyk i tort przekazany przez świdnickiego cukiernika Eugeniusza Kępę.

Bal swoją obecnością uświetnił Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, Dorota Zawadzka, superniania i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, który wspólnie z Dorotą Zawadzką poprowadził aukcję. Bal poprowadzili Janusz Mocarski i Tomasz Dudlej z Radia Sudety.

tepe


Poprzedni artykułMetamorfozy dla dwóch świdniczanek
Następny artykułSprzedana, ale taniej