Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wrzuć żarełka do pudełka

Wrzuć żarełka do pudełka

5

Kilkanaście worków karmy dla psów i kotów, pokarm i karmniki dla ptaków – to efekt zbiórki, jaką przeprowadziły najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami w ten sposób włączyli się do akcji organizowanej przez świdnickie koło Towarzystwa Opieki nad zwierzętami – „Wrzuć żarełka do pudełka”.

Dzieci do pomocy zaangażowały swoich rodziców i dziadków. Rodziny wspólnie piekły ciasteczka, a z ich sprzedaży udało się pozyskać 220 złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona przez TOZ na pożywienie dla bezdomnych zwierząt. Towarzystwo skupia wiele osób, które bezinteresownie dokarmiają, zwłaszcza zimą, bezpańskie koty i psy. Prowadza także akcje adopcyjne i ograniczania rozrodu zwierząt.

Maluszkom, które włączyły się do pomocy, 16 stycznia dziękowali prezes TOZ Grażyna Grzesik, Piotr Pamuła -komendant hufca ZHP i sekretarz TOZ – Lidia Biała. Dyrektorka szkoły, Krystyna Kwaśnik wraz z nauczycielkami Violettą Malicką i Iwoną Wereszczyńską zapewnia, że szkoła  nadal będzie wspierać akcje pomocowe dla zwierząt.

Poprzedni artykułKubuś Puchatek dzisiaj na wieży
Następny artykułOstatnie chwile na zakup wieży