Strona główna Konkursy Wieża ratuszowa sprzedana za …

Wieża ratuszowa sprzedana za …

2

W samo południe zakończyła się aukcja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednodniowa władza nad świdnicką wieżą ratuszową, której cena wywoławcza wynosiła 500 złotych, ostatecznie została wylicytowana za 999.

Licytacja ruszyła 7 stycznia, wzięło w niej udział 6 osób. Zwycięzcą aukcji został użytkownik posługujący się nickiem paz2. Szczęśliwiec będzie mógł w wybrany przez siebie  poniedziałek 2013 r. stać się na jeden dzień właścicielem wieży ratuszowej. Będzie mógł się tam wybrać z rodziną lub znajomymi na zwiedzanie, a obsługa wieży będzie do jego dyspozycji i pomoże spędzić ten wyjątkowy dzień.

Wieża Ratuszowa to obiekt w samym sercu świdnickiej starówki. Ma niemal 58 m wysokości oraz 10 kondygnacji. Obiekt zdobi wielki zegar, przez którego przeszklone tarcze można oglądać panoramę miasta. Do dyspozycji zwiedzających jest również otwarty taras widokowy. Nowa Wieża zwieńczona jest hełmem i iglicą z charakterystyczną kulą. Długo oczekiwany symbol świetności miasta powrócił do Świdnicy po 45 latach.

tepe

 

Poprzedni artykułPolecamy w Magazynie Swidnica24.pl
Następny artykułLama World szuka wolontariuszy