Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W drodze do kariery

W drodze do kariery

5

Dla wielu ferie zimowe to czas zasłużonego wypoczynku. Gimnazjaliści z Lutomi postanowili wykorzystać ten okres na poszerzenie wiedzy ekonomicznej, co pozwoli im na  świadome planowanie własnej ścieżki zawodowej. Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej jako jedyne w gminie i jedno z 9 w województwie rozpoczęło program „Moje Własne Konto” – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

          Fundacja Na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja we współpracy  z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP) oraz Urzędem Gminy Świdnica, realizuje I edycję Programu edukacji ekonomicznej „Na własne konto”. Jest on skierowany do uczniów szkół w wieku gimnazjalnym, z gmin wiejskich. Środki finansowe na realizację programu pochodzą z Fundacji Na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja – pozyskana kwota to 2500 zł na wynagrodzenia nauczyciela. Gmina sfinansuje koszty dowozu dzieci i udostępnienia pomieszczeń do realizacji zajęć. Udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny.

 Program będzie realizowany w dwóch etapach. Główny element pierwszego etapu to zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej prowadzone przez przeszkolonego nauczyciela WOS-u i  szkolnego doradcę zawodowego Edytę Zerkę  oraz studentkę Iwonę Stasiak.       Zajęcia  w gimnazjum prowadzone są w formie zabaw i warsztatów z przedsiębiorczości w terminie 28.01 – 1.02 2013 r. tj. w pierwszym tygodniu ferii zimowych w godz.  9.00 – 14.00. Uczestnicy warsztatów postanowili uruchomić swojego bloga, na którym dzielą się wrażeniami i opiniami nt. projektu.

       Podczas drugiego etapu odbędzie się konkurs na młodzieżową gazetę ekonomiczną. Autorzy pięciu najlepszych projektów zostaną zaproszeni na finał do Warszawy. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne stypendia.

Poprzedni artykułZe szpitala do aresztu
Następny artykułFestiwal Reżyserii tak, Festiwal Teatru nie