Strona główna Temat dnia SP 315 – pierwsza szkoła z klasami tanecznymi

SP 315 – pierwsza szkoła z klasami tanecznymi

0

Taniec to świetna forma gimnastyki, uczy koncentracji, a przede wszystkim sprawia przyjemność. Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy i Młodzieżowy Dom Kultury od 1 września 2013 r. wprowadzają innowację pedagogiczną –  klasy taneczne. Oferta kierowana jest do dzieci z rocznika 2006 i 2007 (przyszłe klasy I) oraz z rocznika 2003 (przyszłe klasy IV) z terenu miasta oraz okolicznych miejscowości.

Zajęcia taneczne będą prowadzone codziennie w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych. Nie będzie zatem konieczności dowożenia dzieci na popołudniowe zajęcia, ponieważ stanowić one będą część szkolnego planu lekcji. Podjęta z Młodzieżowym Domem Kultury w Świdnicy współpraca daje gwarancję rzetelności i profesjonalizmu, gdyż właśnie ta instytucja i pracujący w niej instruktorzy są synonimem dobrej szkoły tańca ogólnopolskim. Szkoła Podstawowa nr 315 gwarantuje ponadto szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, w tym również tanecznych.

Jeśli uda się zachęcić rodziców dzieci 6-letnich z rocznika 2007 (które obowiązek szkolny obejmie w roku 2014, ale zgodnie z przepisami prawa oświatowego mogą go realizować od 1 września 2013 r.) to I klasa dzieci 6-letnich będzie się uczyć w oddzielnym budynku. Jest on usytuowany w miejskim Parku Pionierów, w samym centrum, z własnym placem zabaw „Radosna Szkoła”, w budynku mieszczącym oddziały przedszkolne i salę gimnastyczną. Zatem obawy rodziców dotyczące posyłania swoich małych pociech w środowisko starszych dzieci są zupełnie bezzasadne. W tym miejscu szkoła zapewnia warunki tak samo bezpieczne, jak w przedszkolu. Natomiast klasy I dzieci 7-letnich będą miały stworzone idealne warunki w budynku głównym szkoły przy pl. Wojska Polskiego 3.

Sam pomysł utworzenia klas tanecznych jest wynikiem przekonania kadry obu placówek, że taniec usprawnia motorykę i sprawność ruchową, nie obciążając organizmu. Jest także formą gimnastyki – wzmacnia mięśnie, dotlenia organizm, kształci umiejętność właściwego i pięknego poruszania się. W tańcu nawiązują się wspaniałe przyjaźnie, a samo uczenie się kroków kształci umiejętność koncentracji, słuchania, porozumiewania się na wszelkie sposoby – również te pozawerbalne. Są to umiejętności bardzo potrzebne, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy młodzi ludzie są osamotnieni przed monitorami swoich komputerów.

Dyrekcja, nauczyciele Szkoły Podstawowej 315 zapraszają wszystkich zainteresowanych, ponieważ jak wiadomo nie od dziś, muzyka łagodzi obyczaje, a w naszych szalonych czasach odrobina równowagi, choćby w tańcu, bardzo się przyda.

Zapisy prowadzi sekretariat szkoły czynny codziennie w godz. 7:30 – 15:30

tel. 74 – 856-95-02

e-mail – [email protected]

Więcej informacji www.sp-315.swidnica.pl

Poprzedni artykułGryf i Smok łapa w łapę
Następny artykułPodziel się podatkiem