Strona główna Kultura Pokaz specjalny „Okiem Młodych”

Pokaz specjalny „Okiem Młodych”

0

„Pozwala nam bez sędziowania ciepło i z humorem spojrzeć na samych siebie” – w takich słowach nagrodę główną V Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” uzasadnił przewodniczący Jury, wybitny dokumentalista, Paweł Łoziński. Już 16.01.2013r. wyróżniony reżyser, czyli Grzegorz Zariczny, uświetni osobiście projekcję swoich filmów – nagrodzonego „Złotym Okiem” Gwizdka oraz Marysinej Polany. Na spotkanie zapraszamy z okazji drugiego pokazu cyklu „Świat w obrazach vol.2” Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy.

Spotkanie z Grzegorzem Zaricznym będzie bez wątpienia jednym z najciekawszych wydarzeń stycznia w Świdnicy. Twórca to bardzo serdeczny człowiek i niezwykle utalentowany dokumentalista, który postępuje wbrew przyjętym tendencjom i nie szuka dramatów, rodem z programów typu reality show, ale stara się odnaleźć piękno i wyjątkowość w zwykłym człowieku. W opinii fachowców mamy do czynienia z jednym najbardziej obiecujących filmowców. Potwierdzenie przynosi lista nagród dokumentu „Gwizdek”, laureata V „Okiem Młodych”, ale także konkursów krótkometrażowych T-Mobile Nowe Horyzonty i Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Rozmowę po projekcji poprowadzi Lech Moliński, dyrektor artystyczny FFD „Okiem Młodych” i dziennikarz filmowy.

Na spotkanie zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Fundacja Visionica. Zaczynamy w środę, 16.01.2013r., o 18:30, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43. Wstęp: 2 złote.

Co: Gwizdek, reż. Grzegorz Zariczny, Marysina Polana, reż. Grzegorz Zariczny

Gdzie: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43

Kiedy: 16.01.2013r, godz. 18:30

Za ile: 2 złote

Poprzedni artykułTysiące spraw w prokuraturach
Następny artykułKobiety bezpieczne