Strona główna Wydarzenia Świebodzice Kobiety bezpieczne

Kobiety bezpieczne

3

Zakończyła się pierwsza edycja programu „Bezpieczna kobieta”, realizowanego przez świebodzicką Straż Miejską. Ponad 30 pań z miasta wzięło udział w serii szkoleń i zajęć teoretycznych z zakresu samoobrony. Od 6 listopada ubiegłego roku do 11 stycznia świebodziczanki pilnie trenowały chwyty obezwładniające napastnika, zdobywały także wiedzę o przepisach prawa.

Zdjęcie UM Świebodzice

– Ogółem odbyło się 14 zajęć w ramach akcji, w tym 13 dwugodzinnych treningów z  samoobrony, na jednym spotkaniu zostały przedstawione informacje prawne z dziedziny prawa karanego i prawa wykroczeń, a także elementów kodeksu cywilnego – mówi Łukasz Gil, Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach.

Zajęcia były prowadzone przez komendanta Gila oraz st. isnp. Stanisława Sobieskiego. Panie były bardzo zadowolone i choć z pierwotnego składu ponad 50 osób spora część się wykruszyła, te które pozostały do końca, nie żałują.

– Zajęcia były naprawdę ciekawe, w zasadzie wyłącznie praktyczne, uczące nas konkretnych umiejętności, a na to właśnie liczyłam – mówi pani Anna, jedna z uczestniczek. – Poza tym była świetna atmosfera, poznałyśmy się bliżej i już nie możemy się doczekać następnej edycji.

Kontynuacja będzie na pewno, II edycja programu odbędzie się najprawdopodobniej wiosną. O szczegółach będziemy informować – zapewnia Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

 

Poprzedni artykułPokaz specjalny „Okiem Młodych”
Następny artykułRadni dostaną więcej