Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Muzyczne ferie

Muzyczne ferie

0

Za nimi pierwsze dwa dni warsztatów wokalnych zorganizowanych przez Gminny Zespół Oświaty pod patronatem wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek. Trzydziestoosobowa grupa miłośników muzyki, tańca i śpiewu tegoroczne ferie zimowe postanowiła spędzić w szkolnym schronisku młodzieżowym w Lubachowie. 

 

– Czas pobytu wypełniony jest optymalnie w związku z przygotowaniem materiału dźwiękowego na płytę, która stanowić będzie uwieńczenie pracy młodych artystów. Uczestnicy warsztatów pracują nad emisją głosu, dykcją i artykulacją, zachowaniem scenicznym  oraz interpretacją tekstów do piosenek.  Jest to czas poświęcony również integracji i zabawie, przez co młodzież ucząca się w różnych miejscowościach gminy ma okazję się  poznać  i wymienić swoje doświadczenia sceniczne i wokalne. Instruktorzy i wychowawcy- Joanna Jaros, Dariusz Jaros, Lidia Bakalarczyk, Tadeusz Szarwaryn oraz gościnnie Mateusz Gancarczyk podkreślają duże zaangażowanie uczestników w pracę – relacjonuje Tadeusz Szarwaryn, pomysłodawca przedsięwzięcia i jeden z  współprowadzących.

Warsztaty wokalne to nowość w tegorocznej ofercie zimowego wypoczynku. Do ich organizacji wykorzystano gminne studio nagrań, które gmina wiejska  Świdnica pozyskała dzięki funduszom unijnym. W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

opr. red

Poprzedni artykułMedium z „Graalem” w Świdnicy
Następny artykułWygraj bilety na ŚKPR