Strona główna Temat dnia Krystyny na imieniny!

Krystyny na imieniny!

1

Od 16 lat wszystkie Krystyny spotykają się raz w roku na nietypowych zjazdach. Ich inicjatorką była katowicka dziennikarka, Krystyna Bochenek, tragicznie zmarła w katastrofie samolotu w 2010 roku. Krystyny z całej Polski kontynuują tradycję. W zjazdach uczestniczą także świdniczanki, a liderką stała się Krystyna Kowalonek, która zaprasza do udziału w kolejnych Imieninach Krystyn, które w tym roku spotkają się w Gdyni.

Zdjęcie ze zjazdu Krystyn w Katowicach

Jak co roku o tej porze zaczynamy szykować się do najprzyjemniejszej imprezy w roku (nie licząc spotkań z najbliższymi oczywiście!): do imienin Krystyny. W dniu 13.03 zjeżdżają do wyznaczonego miasta Krystyny z całej Polski i nie tylko.  Od 2004 roku, od zjazdu we Wrocławiu biorę w nich udział  również ja. Na ten pierwszy, który był już 7. Zjazdem  pojechałam z Panią Krystyną Lasek i Panią Krystyną Bielewską. Decyzje o wyjeździe podejmowałyśmy zupełnie niezależnie.  Następnie w Opolu też byłyśmy tylko 3, ale już od Poznania jeździ nas, jak się później okazało na stałe, zdecydowanie więcej. Grupa świdnicka wspierana jest przez Krysie ze Strzegomia, Jawora, Legnicy, Lubina  oraz Złotego Stoku  i Stronia Śląskiego, bywa nas zwykle ok. 20.   Przez te ponad 9 lat stałam się liderką naszej grupy (tak nazywane są Krystyny organizujące wyjazdy grup).  Te spotkania zawsze wzbogacone są  o różne  imprezy kulturalne: w Cieszynie – spektakl Krystyny Jandy, w Opolu  – piosenki Agnieszki Osieckiej,  zawsze jest koncert Krysi Giżowskiej, często Krysi Prońko, Krysi Sienkiewicz .  Wspaniałe są spotkania „na gruncie prywatnym” ze znanymi aktorkami ( Krysia Kołodziejczyk, Krystyna Tkacz, Krystyna Sienkiewicz),  sportsmenkami – np. Krystyna Kasperczyk z Chicago olimpijka z 1972r.    Wszystkie Krysie są „na ty”.
 Moje koleżanki Krysie są szczególnymi kobietami – wszystkie  wyróżniają się  talentami, chęcią działania , poczuciem  humoru i energią. Po tylu latach w wielu miastach, w Świdnicy  również, powstały niesformalizowane Kluby Krystyn – wspieramy się, jesteśmy sobie życzliwe    i  nie łączą nas żadne interesy, które często mogą zepsuć najlepsze relacje! Nie ocenioną rolę pełni   nasza Krysia-   paparazzi  – tzn. Pani Krystyna Kowara, która dokumentuje nasze wyjazdy  i  przygotowuje informator  na każdy zjazd.   Od ubiegłego roku działa Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek, a ja jestem członkiem komisji ds. przyznawania tytułu Honorowa Krystyna, który mogą uzyskać szczególnie zasłużone NIEKrystyny.

W tym roku, jak zawsze chcemy  jechać   autobusem, a więc wygodnie, bo będzie to najdalej położone  miasto spośród wszystkich w jakich byłyśmy na zjazdach. Już dziś zgłosiło chęć wyjazdu 17 pań.

 Zapraszam wszystkie chętne Krysie do skorzystania z możliwości udziału w Imieninach Krystyny  – nie będą żałować na pewno! Ilość miejsc nieograniczona (katowiczanki jeżdżą w liczbie ok.120 osób!), ale termin   zgłoszenia do 20 stycznia ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w jednym hotelu.

Kontakt do liderki grupy świdnickiej: e-mail: [email protected], Tel.  605-621-778

Poprzedni artykułPomysły na Franciszkańską do wtorku
Następny artykułFelga załogi Jaroszewicz/Tarapacki na licytacji WOŚP