Strona główna Wydarzenia Żarów Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

4

Ponad cztery miliony złotych pozyskane ze środków unijnych i zewnętrznych, rozpoczęcie kluczowych inwestycji, a wreszcie znaczna poprawa finansów gminy. Żarów z optymizmem wkracza w nowy rok.

Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i burmistrz Leszek Michalak

Oficjalnego podsumowania minionego roku dokonano podczas tradycyjnego już Spotkania Noworocznego. – To był dobry rok dla Żarowa. Przede wszystkim cieszy znaczna poprawa budżetu naszej gminy. W minionym roku zanotowaliśmy najwyższy od kilku lat wzrost po stronie dochodów gminy Żarów, jednocześnie maleje nasz wskaźnik zadłużenia i wzrasta dochód na jednego mieszkańca naszej gminy. A co warte zauważenia, ten wskaźnik jest najwyższy w powiecie świdnickim. Choć przed nami jeszcze wiele wyzwań, liczę na to, że rozpoczęty właśnie rok będzie równie owocny – mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Rok 2012 upłynął w gminie Żarów pod hasłem „Roku aktywności społecznej”. Specjalne podziękowania dla trafiły do najaktywniejszych: Stowarzyszenia „Nasz Kruków”, Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Kalinów”, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Mikoszowa, Stowarzyszenia Przyjaciół Bukowa i Stowarzyszenia w Łażanach. Ponadto na ręce przewodniczącego komisji ds. Rolnictwa Rady Miejskiej w Żarowie Mieczysława Myrty burmistrz Żarowa złożył w imieniu swoim i mieszkańców gminy Żarów podziękowania za zaangażowanie i wykonaną pracę podczas szacowania szkód w gospodarstwach rolnych dotkniętych klęską przezimowania.

Podczas tegorocznego spotkania powrócono także do tradycji wyboru Sportowca Roku. Decyzją żarowskiej Rady Sportu został nim Paweł Fajdek. – Nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego wybór Rady padł właśnie na Pawła Fajdka– mówił przewodniczący Rady Sportu Kazimierz Bordulak. Nagrodę z rąk burmistrza Leszka Michalaka oraz Kazimierza Bordulaka odebrała w imieniu Pawła mama olimpijczyka, Urszula Fajdek.

Spotkanie noworoczne to nie tylko podsumowanie minionego roku, to także życzenia i plany na kolejny rok. – Żarów depcze po piętach lokalnym samorządom. Wielu z mieszkańców mojej gminy znajduje tu zatrudnienie, nasze gminy chętnie ze sobą współpracują. Żarów ma potencjał i to widać – mówił wójt gminy Marcinowice Jerzy Guzik.

Poprzedni artykułKrystyny, zjazd wkrótce!
Następny artykułUlgi dla dużych rodzin nie będzie