Strona główna Temat dnia Docenione przez prezydenta Komorowskiego

Docenione przez prezydenta Komorowskiego

7

Dziesięć urzędniczek z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy zostało odznaczonych przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za wieloletnią służbę. Dzisiaj z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia odznaczenia wręczył Aleksander Marek Skorupa, wojewoda dolnośląski.

Pracownicy publicznych służb zatrudnienia swoje święto obchodzą 27 stycznia. 93 lata temu, marszałek Józef Piłsudski podpisał dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dziś dokument ten jest powszechnie uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce.

Z okazji święta w Sudeckiej Izbie Przemysłowo – Handlowej w Świdnicy spotkali się, pracownicy Urzędów Pracy i organizacji z nimi współpracujący, na konferencji „System urzędów pracy – perspektywy”. O rynku pracy mówili Lech Antkowiak, specjalista rynku pracy, Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy i Ryszard Sobański, prezydent Sudeckiej Izby – Przemysłowo Handlowej w Świdnicy. – Robimy wszystko żeby pracodawców do siebie przyciągnąć. Idziemy z duchem czasu. Mamy nową stronę internetową i profil na najpopularniejszym portalu społecznościowym. Chcemy aby kontakt bezrobotnego z Powiatowym Urzędem Pracy był jak najlepszy – mówił Tadeusz Kotlarski, dyrektor PUP w Świdnicy.

Złotymi medalami zostały odznaczone Grażyna Walczak, Janina Wojczak, Elżbieta Wojtyra, Zdzisława Sztaba, Czesława Rusin, Lidia Nowosielska, Ewa Kobiałka, Małgorzata Bagińska

Srebrnym medalem została odznaczona Urszula Osińska, brązowym Violetta Bielińska.

Więcej w papierowym wydaniu gazety Swidnica24.pl.

tepe

Poprzedni artykułTrzy ciosy nożem
Następny artykułStrażacy zagrali w piłkę nożną