Strona główna Sport Piłka nożna Strażacy zagrali w piłkę nożną

Strażacy zagrali w piłkę nożną

1

I Turniej Piłki Halowej Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych odbył się w hali sportowej przy ulicy Powstańców w Jaworzynie Śląskiej. Do udziału w sportowych rozgrywkach zgłosili się druhowie z Jaworzyny Śląskiej, Pastuchowa, Bolesławic, Nowic, Pasiecznej oraz Piotrowic Świdnickich. W turnieju zagrała także reprezentacja Samorządowców, która mając w zamiarze towarzyski występ, okazała się „czarnym koniem” sportowych zmagań.


Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, a oto ich końcowe tabele:

Grupa A:
1. Samorządowcy 6 pkt.
2. OSP Nowice 3 pkt.
3. OSP Piotrowice 0 pkt.

Grupa B:
1. OSP Bolesławice 9 pkt.
2. OSP Pastuchów 6 pkt.
3. OSP Pasieczna 3 pkt.
4. OSP Jaworzyna Śląska 0 pkt.

W wyniku kolejnych spotkań ustalono ostateczne wyniki turnieju. W meczu o trzecie miejsce OSP Nowice uległa OSP Pastuchów 2:4, a w meczu o pierwsze miejsce Samorządowcy nie dali szans druhom z Bolesławic, wygrywając 6:2.Wszystkie drużyny, biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary z rąk burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Ireneusza Bessera. Wręczono także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Paweł Krzak (Pastuchów), najlepszym bramkarzem Mateusz Pałkowski (Pasieczna). W osobnym mini turnieju wyłoniono króla strzelców. Został nim Jarosław Widełka (Bolesławice). Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz przyznał także specjalną nagrodę dla Roberta Charytanowicza (Nowice).

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowiska strażaków, a także wyłonił drużynę, która będzie reprezentować strażacką brać podczas Turnieju Stowarzyszeń Gminy Jaworzyna Śląska, który odbędzie się w lutym.

Poprzedni artykułDocenione przez prezydenta Komorowskiego
Następny artykułOpłaty za przystanki a cena biletów