Strona główna Konkursy Miss Polski Plus Size jest z Żarowa!

Miss Polski Plus Size jest z Żarowa!

24

Anna Grochowska z Żarowa pokonała 60 konkurentek i została wybrana najpiękniejszą Polką Plus Size. Pierwszy taki konkurs w kraju zorganizował łódzki magazyn Kobieta Puszysta. O tytule zadecydowało profesjonalne jury i głosy internautów.

O tytuł i liczne nagrody walczyły panie, które pokazują, że duże jest piękne, a najważniejsze to piękno duszy. Magazyn Puszysta Kobieta wspiera kobiety, których rozmiar zaczyna się od 44. – Naszą misją jest, by Kobiety Puszyste zaakceptowały siebie w pełni, sprawienie by były szczęśliwe – a nie wiecznie głodne, gdyż są na kolejnej diecie cud, pokazanie światu ich piękna i wyjątkowości, przekształcenie kobiet noszących rozmiar XXL w swoiste piękności, a także przełamanie barier społecznych i całkowite obalenie stereotypów (przykład: „grubi są leniwi”). Wszystko bez obłędnego pędu za odchudzaniem (pod wszelaką postacią), co – biorąc pod uwagę agresywne kampanie medialne dotyczące kanonu współczesnego piękna – jest wielkim wyzwaniem i działaniem o charakterze unikatowym, aczkolwiek mającym na celu pokazanie Kobietom Puszystym zupełnie innej drogi w procesie decydowania o własnej nadwadze (czy też otyłości) – czytamy w magazynie.

Anna Grochowska, pielęgniarka z Hospicjum stacjonarnego w Świebodzicach i studentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, od dziecka była osobą o rubensowskich kształtach, ale nigdy się ich nie wstydziła – wręcz przeciwnie.

– Kształtna baba z krwi i kości, kobieta silna. Ambitna, sprytna i wyjątkowo przekorna. Szalona „Malutka” wśród przyjaciół i wyrozumiała „Kruszynka” dla swoich podopiecznych. Pielęgniarka, ponownie studentka, w przyszłości pyskata żona i kochająca matka. Na przekór trendom kobieca i seksowna – tak napisała sama o sobie. –  Dlaczego powinnam zostać Miss? Bo moje kochające serce jest tak samo wielkie jak mój pokaźny tyłek! Znalazłam sens życia – służyć ludziom, szukać coraz piękniejszych szmatek na siebie i szokować – udowadniać, że kobieta plus size może być piękna, uśmiechnięta i szczęśliwa! Niedoskonała! Lecz jak uroczo niedoskonała…

Do udziału w wyborach miss panią Annę zachęciła rodzina. I jak się okazało, była to słuszna decyzja, choć ona sama wciąż jest zszokowana i nie może uwierzyć, że wygrała.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Rodzinie pani Anny.

Poprzedni artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 21 [KONKURS]
Następny artykułZwycięstwo ŚKPR-u na zakończenie roku