Strona główna Kultura „Królik, królik”, czyli czwarta premiera

„Królik, królik”, czyli czwarta premiera

3

Działająca w ramach  Alchemii Teatralnej grupa Dorosłych zamierza zaskoczyć po raz czwarty. Na pewno nie zawiedli już na wstępie, sięgając po sztukę o tytule „Królik, królik”.

„Królik, królik” , czyli rzecz o rodzinie postawionej na głowie… Króliki kojarzą się nam z tym,że łatwo i błyskawicznie się rozmnażają.Problemy w rodzinie państwa Królików sportretowanej przez francuską dramatopisarkę Coline Serreau, a na potrzeby spektaklu zaadaptowanej przez Juliusza Chrząstowskiego mnożą się w zawrotnym tempie prokreacji króliczej, osaczają, rozgałęziają się i tworzą sieć, z której,zdawałoby się, trudno będzie się wyplątać. Powstają zaskakujące i arcyciekawe typy postaci scenicznych,choć niby jest to zwyczajna, statystyczna familia. Jak świdniccy aktorzy-amatorzy, którzy zyskali wielką sympatię widzów spektaklami „Sztuka, ach, sztuka”, „Fioletowa krowa” i „Romanse i papierosy” pokażą ten zawiły świat, będzie się można przekonać na początku grudnia.

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks.Roman Tomaszczuk.

Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski

Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski

Aranżacja muzyczna: Tadeusz Szarwaryn, Dariusz Jaros

Scenografia: Robert Kukla

I Premiera 1.12.2012-godz.20.00

II Premiera 2.12.2012- godz.19.00

kolejne spektakle: 3.12.2012-godz.12.00, 4.12.2012-godz.19.00

bilety na wszystkie spektakle w cenie 10 zł, sprzedaż : Informacja Turystyczna, ul.Wewnętrzna 2, rezerwacja telefoniczna: 748520290, 748515653