Strona główna Magazyn Polecamy w Magazynie Swidnica24.pl

Polecamy w Magazynie Swidnica24.pl

1

Zima powoli puka do drzwi. Zanim jednak spadnie dość śniegu, by wybrać się na sanki czy narty, wciąż jeszcze można planować spacery i wycieczki w późno jesiennej aurze. Jaki obrać kierunek? A może zostać w domu z dobrą książką? Może jednak poszaleć w kuchni?  Jak co tydzień z Magazynem Swidnica24.pl proponujemy plan na wolne dni.

Portal ZnaneNieznane.pl tym razem zachęca do wyprawy w okolice Lądka Zdroju. Niedaleko tej uzdrowiskowej miejscowości, w Trzebieszowicach, na skale stoi olbrzymi zamek. Przepięknie odrestaurowany obiekt nie stracił swojej magii, a odnowionych murów nie opuściła Neya. Duch dziewczyny podobno wciąż pojawia się w zamkowych komnatach i szuka ukojenia. Piękna Neya nie miała szczęścia – wszyscy mężczyźni, których pokochała, ginęli tragiczną śmiercią. Więcej o legendzie i urodzie zamku oraz okolic w dziale Turystyka.

Zdjęcie Tomasz Pietrzyk

Czarodziejka Penelopa w najnowszym odcinku kulinarnych podróży zabiera do Norymbergi. To właśnie tam królową stołów jest kiełbaska, która można przyrządzić na wiele sposobów. Trzy pomysły znajdą Państwo w dziale Kuchnia.

Adrianna Woźniak z kolei proponuje wieczór z dobrym, dokumentalnym filmem. Jego reżyser, Vik Muniz, odwiedza największe śmietnisko świata, Jardim Gramacho w Rio de Janeiro. Widzi niewyobrażalną ilość odpadów, tragedię dla ekosystemu, a na tym wszystkim – ludzi. Catadores, zbieraczy, samozwańczą grupę osób zbierających wyrzucone przedmioty nadające się do ponownego przetworzenia. Razem z nimi tworzy artystyczne instalacje z odpadów. Poznaje świat ludzi żyjących poza marginesem społeczeństwa. Jakie są jego obserwacje? Więcej w dziale Kino.

Zaskakująca od początku kariery Agnieszka Chylińska, niepokorna wokalistka rockowa, po licznych metamorfozach próbuje sił w zupełnie nowej dziedzinie. Podobnie jak Madonna napisała książkę dla dzieci. Czy jest to słodka opowiastka? Jak twierdzą recenzenci, absolutnie nie. Przekonują, że „Zezia i Giler” to pełna humoru i trafnych obserwacji współczesnej rodziny. Czy rzeczywiście warto po nią sięgnąć? Więcej w dziale Książka.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Norymberskie kiełbaski
Następny artykuł„Królik, królik”, czyli czwarta premiera