Strona główna Polityka Jaki był 2012, jaki będzie 2013 dla powiatu?

Jaki był 2012, jaki będzie 2013 dla powiatu?

10

Do nowego roku zostały niespełna 2 dni. Jak był mijający 2012, jaki będzie 2013 dla powiatu świdnickiego? Odpowiada starosta Zygmunt Worsa.

Rok 2012 – plusy

Niewątpliwym plusem mijającego roku było to, iż pomimo bardzo trudnego budżetu udało nam się zrealizować kilka bardzo ważnych inwestycji. Najważniejszymi były chyba inwestycje drogowe na prawie 11 milionów złotych. Także inwestycje w oświacie, takie jak zakup sprzętu dla szkolnictwa zawodowego z programów unijnych czy kontynuacja projektu termomodernizacji Zespołu Szkół Mechanicznych bardzo mnie cieszy.

Rok 2012 – minusy

Minusem dla był zastój na rynku nieruchomości, co skutkowało brakiem chętnych na zakup wystawionych na sprzedaż nieruchomości należących do powiatu. Do minusów zaliczę także wejście w życie niekorzystnych dla wszystkich samorządów w Polsce przepisów ministra finansów, co znacznie utrudnia realizację kolejnych niezbędnych inwestycji powiatowych.

Rok 2013 – oczekiwania

Co do oczekiwań, to mam nadzieję, że nadchodzący rok nie będzie gorszy od mijającego. Mam nadzieję, że we współpracy z moimi pracownikami, Zarządem Powiatu i Radą Powiatu uda nam się przeczekać bez większych perturbacji nadchodzący kryzys. A prywatnie, to zarówno sobie i wszystkim innym, życzę przede wszystkim zdrowia.

Starosta Zygmunt Worsa

Poprzedni artykułBudżet będzie mniejszy
Następny artykułPrzetarg na Centrum Przesiadkowe przedłużony