Strona główna Wydarzenia Świdnica Docenieni przez Prezydenta RP

Docenieni przez Prezydenta RP

1

Wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Świdnicy uhonorowany Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Ewa Szymańska, inspektor w Wydziale Spraw Obywatelskich świdnickiego Urzędu w środę, 12 grudnia otrzymała odznaczenie z rąk wojewody dolnośląskiego, Aleksandra Marka Skorupy. O nadanie odznaczenia wystąpił do wojewody prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.

Medal za długoletnią służbę jest nagrodą przyznawaną przez Prezydenta RP za wzorowe oraz wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Pani Ewa od 24 lat jest pracownikiem samorządowym, inspektorem ds. wojskowych i obronnych. Jej praca była już doceniana przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Świdnicy, Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Wojewódzki Sztab we Wrocławiu.

Podczas środowej uroczystości wśród odznaczonych znalazł się również Mirosław Gerber, wieloletni prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Mirosław Greber został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wkład w rozwój Dolnego Śląska, w przestrzeni samorządowej jak i biznesowej.

 

 

Poprzedni artykuł“Sportowa Kolęda” z OSiR-em
Następny artykułŚwidnickich Sukiennic nie będzie