Strona główna Temat dnia Zebrali na opał i paczki dla dzieci

Zebrali na opał i paczki dla dzieci

0

Mimo fatalnej pogody kwesta na świdnickich cmentarzach, zorganizowana przez wolontariuszy Towarzystwa im. św. Brata Alberta, przyniosła nadspodziewanie dobry wynik. – Udało się zebrać 8 700 złotych, niewiele mniej niż w ubiegłym roku – cieszy się prezes Gabriela Kowalczyk. Środki zostaną w całości przeznaczone na zakup opału do ogrzania świdnickiego schroniska dla bezdomnych.

1 listopada 2011 roku do puszek wolontariuszy trafiło prawie 9 600 złotych. – To wystarczyło na 2/3 potrzebnego opału. Jeśli i w tym roku zima będzie łagodna, zebrane w tym roku datki wystarczą na podobną ilość – dodaje prezes. Resztę potrzebnych pieniędzy Towarzystwo pozyskuje od sponsorów i z opłat, wnoszonych przez bezdomnych. Jeśli posiadają jakiekolwiek dochody, za noclegi i wyżywienie płacą z własnej kieszeni. W pozostałych przypadkach koszty pokrywają gminy, na terenie których ostatnio mieszkali.

W dniu Wszystkich Świętych kwestowali także wolontariusze z Polskiego czerwonego Krzyża. Wynik zbiórki będzie znany w przyszłym tygodniu. W tym roku PCK zorganizowało 2 akcje, podczas których zbierane były pieniądze na paczki mikołajowe dla ubogich dzieci. 23 października do puszek trafiło 2279,99 zł. Organizatorzy podkreślają, że akcję udało się zorganizować dzięki pomocy uczniów świdnickich szkół – III LO, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół nr 1.

asz

Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
Następny artykułPrzed nami kolejne mecze piłkarskie