Strona główna Temat dnia LIDL: Data otwarcia już znana

LIDL: Data otwarcia już znana

34

Promocje i niespodzianki planuje sieć LIDL  na otwarcie swojego  pierwszego sklepu w Świdnicy. W wybudowanym w ciągu 5 miesięcy obiekcie trwa już wykładanie towarów na półki.

Przy ulicy Kliczkowskiej powstał sklep z parkingiem na około 100 samochodów. Inwestycję zrealizowała toruńska firma JMS. Sklep zostanie otwarty 29 listopada o godzinie 8.00.

Przypomnijmy. Sklep zajmuje 1/3 powierzchni dawnych Zakładów Białoskórniczych Renifer. Firma LIDL odkupiła od nas teren i zapłaciła miastu wszystkie zaległe podatki, w sumie 1,8 miliona złotych – informował w listopadzie 2011 roku  Andrzej Stefanicki, prezes Eko-Tur. Eko-Tur „odziedziczył” należności po poprzednich właścicielach, potem narastały odsetki. Renifer nie miał szczęścia do właścicieli. Jeden rozsprzedał maszyny, kolejny – Johannes Broshuius z Holandii, obiecał otwarcie fabryki domków wypoczynkowych, po czym  zniknął, nie płacąc miastu podatków od nieruchomości. Od 6 lat właścicielem gruntu jest spółka Eko-Tur, zarejestrowana w Wirach. Dopiero w styczniu 2009 Sąd Okręgowy ostatecznie rozstrzygnął liczne spory właścicielskie w samej firmie i zaczęły się negocjacje z miastem oraz poszukiwania inwestora.

Pozostały grunt pozostaje niezagospodarowany. Eko-Tur planował sprzedaż terenu pod budownictwo mieszkaniowe.

Poprzedni artykułWarsztaty piłkarskie w Szkole Podstawowej nr 6
Następny artykułRozpoczyna się Żarowska Liga Futsalu