Strona główna Sport Piłka nożna Warsztaty piłkarskie w Szkole Podstawowej nr 6

Warsztaty piłkarskie w Szkole Podstawowej nr 6

0

Szkoła Podstawowa nr 6 była 20 listopada gospodarzem warsztatów piłkarskich dla uczniów klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 6, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4. Warsztaty prowadzone były przez renomowanych trenerów II klasy, byłych wybitnych piłkarzy występujących na boiskach polskiej ekstraklasy: Remigiusza Jezierskiego i Dariusza Sztylkę oraz  Jarosława Lato.

Zadaniem warsztatów piłkarskich było promowanie aktywnego trybu życia oraz edukacja piłkarska młodych sportowców.  Spotkanie składało się z trzech części. W pierwszej teoretycznej goście przekazali młodym piłkarzom wskazówki, pozwalające zupełnie inaczej, fachowo, spojrzeć na zagadnienia dotyczące piłki nożnej, a także odpowiadali na wiele pytań  uczniów. W drugiej części odbył się trening  klas: czwartych i piątej ze Szkoły  Podstawowej nr 6 na Orliku. W trzeciej części rozegrano mecz między uczniami Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.

 

Dla dzieci było to wielkie przeżycie. Trening z Dariuszem Sztylką i Remigiuszem Jezierskim! Jeszcze nie tak dawno kopali piłkę w Śląsku Wrocław, a we wtorek rywalizowali z dziećmi ramię w ramię. Było dużo zabawy, wiele atrakcji, ale także trochę wylanego potu. Dzieci wykonywały wszystkie ćwiczenia precyzyjnie i sumiennie. Był to wysiłek fizyczny, dlatego też dla uczestników warsztatów przygotowano poczęstunek, który pomógł w dobrej kondycji dotrwać do końca spotkania. Najmłodsi mogli uczyć się gry w piłkę nożną od byłych piłkarzy polskiej ekstraklasy. Emocje towarzyszyły im w każdej minucie.

 

Zmagania uczniów obserwowali: Kierownik Referatu Danuta Nowicka,  Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Tadeusz Niedzielski, Radny RM Wiesław Żurek, Prezesi Klubu „Gryf”: Radosław Żukowski i Dariusz Jaworski, Dyrektorzy szkół: Violetta Skibicka, Jolanta Giergiczna–Siwkin i Tomasz Całka oraz trenerzy klas sportowych: Violetta Zapart, Sebastian Błaszczyk, Tomasz Idziak,  Bartosz Kulig oraz Radosław Szelecki.

 

Wielką atrakcją dla uczestników warsztatów piłkarskich było spotkanie z piłkarzami. Wszystkie dzieci otrzymały upragniony autograf, i pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie klas sportowych dziękują Dyrektorowi Departamentu Edukacji i Kultury Tadeuszowi Niedzielskiemu, dzięki któremu odbyły się warsztaty.

 

/SP 6/

 

Poprzedni artykułPolonia rozegra zimą jedenaście sparingów
Następny artykułLIDL: Data otwarcia już znana