Strona główna Sport Inne Klaudia Markocka wywalczyła srebro Mistrzostw Europy!

Klaudia Markocka wywalczyła srebro Mistrzostw Europy!

0

Wielki sukces może odnotować na swoim koncie Klaudia Markocka. Zawodniczka Polonii Świdnica zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w boksie choć wielu ekspertów sądzi, że powinna sięgnąć po złoto.

FOTO: Klaudia Markocka pierwsza z prawej

 

Klaudia stoczyła 4 walki. Pierwszą i  trzecią  wygrała na punkty, drugą przed czasem. W ostatnim finałowym starciu z Rosjanką Adeliną Zarubiną dwie rundy były wyrównane, ale ostatnią zdecydowanie wygrała Klaudia i przez to powinna zwyciężyć w całej walce. Sędziowie orzekli jednak inaczej. Do tej pory mówię o tym pojedynku z emocjami, bo bardzo niedobrze jeśli pozbawia się sportowca uczciwie wywalczonego medalu. Pytałem ekspertów związanych z boksem, co sądzą o tej walce i również według nich werdykt sędziów jest niesprawiedliwy. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, bo to pierwsza dziewczyna z takim  sukcesem w historii klubu, ale z drugiej strony po takim orzeczeniu sędziów czujemy spory niedosyt. Szkoda że zostaliśmy tak oszukani we własnym kraju powiedział trener świdnickiej Polonii Mariusz Kuc.

 

We wcześniejszych walkach Klaudia Markocka (kat. kadetek -54kg) pozostawiła w pokonanym polu Turczynkę Mucellę Azizoglu (20:11), Białorusinkę Alenę Yatsenką (RSC III runda) oraz Niemkę Mandy Berg (24:12). W finale przegrała 20:22 z Rosjanką i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy, które rozgrywane były we Władysławowie.

/M.Rodziewicz/