Strona główna Kultura Jubileuszowe święto tańca

Jubileuszowe święto tańca

0

W najbliższy weekend rusza XX Jubileuszowy Świdnicki Festiwal Tańca Towarzyskiego ogólnopolskiej rangi. Potrwa od 1-2 grudnia 2012r. Świdnicki Festiwal Tańca to jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i świdnicki klub taneczny IMPULS.

 

Festiwal ten jest jednocześnie kontynuacją poprzednich edycji oraz okazją do szczególnie uroczystego obchodzenia, bo to już XX i jubileuszowa rocznica festiwalu. Wszystkie kategorie oceniane są oddzielnie. Uczestnicy tańczą tańce latynoamerykańskie i tańce standardowe.

W pierwszym dniu festiwalu widzowie będą mieli okazję zobaczyć prezentacje taneczne dziesięciu tańców z podziałem na styl latynoamerykański czyli Samba, cha-cha, rumba, jive, passodouble i foxtrot i standardowy czyli walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep.  Wszystkie pokazy w Klubie Bolko przy placu Grunwaldzkim 11 od godziny 10.00.

Drugi dzień turnieju to konkurs dla tancerzy Free Style, Show Dance i innych form tańca. Rozpocznie się o godzinie 10.00 w hali sportowej przy ulicy Galla Anonima na Osiedlu Zawiszów.

Jak co roku w trakcie festiwalu podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką Renaty Szczepanik z pracowni tanecznej zaprezentują pokaz taneczny, który będzie niespodzianką i miłym akcentem tuż przed samym ogłoszeniem wyników.

– Zapraszamy wszystkich miłośników tańca towarzyskiego i współczesnego do obejrzenia pokazów tanecznych tancerzy z całej Polski. Bilet wstępu na sobotni turniej wynosi 10 zł, a niedzielny to tylko 5 zł – zachęcają organizatorzy.