Strona główna Temat dnia Małgorzata Szmajdzińska: Dość języka nienawiści

Małgorzata Szmajdzińska: Dość języka nienawiści [WYWIAD]

7

Nie zostawiła suchej nitki na Platformie Obywatelskiej i Prawie i Sprawiedliwości, ale także nie oszczędziła własnej partii. Poseł Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska nie szczędziła słów krytyki, ale i zachęty do działania podczas spotkania z przedstawicielami SLD ze Świdnicy i powiatu świdnickiego.

Mówiąc o PO stwierdziła, że „położyła” politykę zagraniczną w sprawie katastrofy smoleńskiej, w której zginął także jej mąż, Jerzy Szmajdziński, wieloletni działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. PiS-owi, a zwłaszcza jej liderowi i najbliższym współpracownikom zarzuciła wykorzystywanie tragedii z kwietnia 2010 roku wyłącznie do celów politycznych. Własnej partii – bierność, od najniższych do najwyższych struktur.

Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska od ponad roku odmawia wszelkich komentarzy, związanych ze Smoleńskiem. W Świdnicy wyjątkowo – jak sama przyznała, po raz pierwszy podzieliła się swoim zdaniem na temat obecnej sytuacji w tej kwestii. Nie zabrakło też słów o SLD.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

[mp3j track=”http://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2012/11/Malgorzata_Szmajdzinska.mp3″ autoplay=”n” title=”Rozmowa z Małgorzatą Sekułą-Szmajdzińską”]

Rozmawiała Agnieszka Szymkiewicz