Strona główna Magazyn Turystyka ZnaneNieznane.pl: Toy Story po polsku

ZnaneNieznane.pl: Toy Story po polsku

0

Dlaczego warto przyjechać do Muzeum Zabawek w Karpaczu?

Kto powiedział, że zwiedzanie muzeum jest nudne, ten z pewnością nie był w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu. Kolorowe kolekcje lalek i misiów, bujanych koników, gier planszowych, elektrycznych kolejek, klocków – przywołują obrazy z dzieciństwa, wzbudzą uśmiech na twarzy, zaskakują a co wrażliwszych – rozczulają. Każdy eksponat jest częścią historii. Niektóre zabawki aż chce się dotknąć i poczuć ich zapach. Z tym jednak może być problem. Większość eksponatów est zamknięta w gablotach.

Muzeum organizuje też wystawy czasowe: kolekcjonerskie okazy lalek i strojów, modele oraz historię żaglowców, zbiory misiów w bajkowej scenerii. Muzeum Zabawek może i brzmi jak rozrywka dla dzieciaków ale jest to magiczny świat, którego cząstkę każdy z nas nosi we własnym sercu. Dlatego zarezerwuj z rodziną wolne popołudnie i pokaż swoim pociechom urokliwe zabawki sprzed lat i te z różnych zakątków świata. Pod takim pretekstem możesz zafundować sobie sentymentalny powrót do przeszłości. Ciekawe, które pokolenie będzie miało większą frajdę ze zwiedzania…

Historia Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek powstało w 1995 r. z inicjatywy Henryka Tomaszewskiego, mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej. Zabawki pochodzą głównie z jego zbiorów jak i od mieszkańców Karpacza. Kolekcja ukazuje  historię zabawek na przestrzeni około 200 lat. Eksponaty pochodzą z całego świata.

Co można robić w Muzeum Zabawek w Karpaczu?

  • Przypomnieć sobie beztroskę i radość dzieciństwa.
  • Pokazać własnym pociechom czym bawiły się dzieci nim nastała era elektronicznych gadżetów, gier komputerowych i Cartoon Network.
  • Zobaczyć lalki z Japonii, Australii, czy Meksyku.

Czego nie wolno pominąć będąc w Muzeum?

  • Różnorodnych wystaw tematycznych kierowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
  • Zbiorów rycin, przestawiających dzieci z różnych krajów i epok oraz ich zabawy.

Atrakcje i ciekawe miejsca w pobliżu

Poprzedni artykułPolecamy: Kochanie zabiłam nasze koty
Następny artykułCo nowego? Skyfall