Strona główna Sport Jeździectwo Stragona najlepsza w Pucharze Polski

Stragona najlepsza w Pucharze Polski

0

Klub LKS Stragona Strzegom zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski w WKKW. W klasyfikacji juniorów młodszych aż 4 zawodniczki Stragony uplasowały się w pierwszej dziesiątce.  Całosezonową rywalizację zakończył rozegrany w miniony weekend w Baborówku finał Pucharu Polski.

 

Drugą lokatę oraz srebrny medal wśród juniorów młodszych wywalczyła Tola Armańska na Sonecie. Aleksandra Zawada na Okoniu zajęła siódme miejsce, Katarzyna Kurek na Dzierlatce była dziewiąta, a Paulina Góra na Erbim dziesiąta.

 

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Puchar składa się z 5 imprez kwalifikacyjnych oraz finału, który odbył się w Baborówku w dniach 28-30 września 2012 r. W ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizują w 3 kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi – do 15 lat, juniorzy – do 18 lat, seniorzy – powyżej 18 lat.

 

W trakcie sezonu zawodnicy zdobywają punkty podczas eliminacji, ale walka o zwycięstwo trwa do samego końca, ponieważ w finale zawodnicy otrzymują podwójną ilość punktów.

 

Poprzedni artykułWeekend na zielonej murawie
Następny artykułNawiązali współpracę z Zagłębiem Lubin