Strona główna Sport Piłka nożna Nawiązali współpracę z Zagłębiem Lubin

Nawiązali współpracę z Zagłębiem Lubin

12

W ubiegłą sobotę silna ekipa Gryfa Świdnica (ponad 150 zawodników wraz z opiekunami) miała okazję kibicować zaprzyjaźnionemu Zagłębiu Lubin, które w ramach 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podejmowało na własnym stadionie wicelidera lidera tabeli Legię Warszawa. Świdnickim zawodnikom towarzyszyli na stadionie, zaproszeni przez Klub, Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Gadzińska oraz v-ce Prezydent Świdnicy Ireneusz Pałac. Na trybunach pojawił się również Zbigniew Boniek.

 

Oprócz emocji czysto piłkarskich część naszych najmłodszych zawodników miała niepowtarzalną okazję poczuć atmosferę stadionu z poziomu murawy, wbiegając na nią wraz zawodnikami obu drużyn i towarzysząc im podczas uroczystego rozpoczęcia meczu. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie. W kuluarach młodzi świdniccy piłkarze nie przegapili okazji by sfotografować się również ze świdniczaninem, reprezentantem kraju – Januszem Golem, który chętnie poświęcił kilka chwil przed meczem swoim młodszym kolegom.

Wizyta Gryfa Świdnica w Lubinie była zwieńczeniem starań działaczy klubu, których owocem stało się podpisanie umowy pomiędzy KS Gryf Świdnica, a KGHM Zagłębie Lubin o współpracy w zakresie szkolenia młodych piłkarzy. Pozwoli to na skorzystanie z doświadczenia i potencjału szkoleniowego kadry Zagłębia zarówno świdnickim zawodnikom jak i ich trenerom. Warto wspomnieć, iż już w tym roku trzech podopiecznych Gryfa (Szymon Stec, Wiktor Nahrebecki oraz Szymon Tragarz) zasiliło szeregi lubińskiego sportowego gimnazjum.

 

Poprzedni artykułStragona najlepsza w Pucharze Polski
Następny artykułTrzy tysiące dla trojaczków [FOTO]